Aerofestival 2015 – Międzynarodowe Pokazy Lotnicze – 13-14 czerwca 2015, Poznań Ławica – zapowiedź

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Aerofestival 2015 300x300Aerofestival 2015 to pierwsza od 1991 roku impreza lotnicza, która będzie miała miejsce w stolicy Wielkopolski i jedyne o takiej skali wydarzenie w Polsce rozgrywające się na lotnisku cywilnym. Udział w wydarzeniu to jedyna okazja, by z bliska przyjrzeć się samolotom i zobaczyć na żywo najlepsze grupy pokazowe. Uchylamy rąbka tajemnicy i dziś zdradzamy Państwu wybrane gwiazdy przestworzy, które w czerwcowy weekend zawitają do Poznania. Impreza odbędzie się w drugi weekend czerwca, tj. 13-14.06. Portal sky-watcher.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Podniebni akrobaci

W programie Aerofestival przewidziano ponad 500 minut powietrznych pokazów z udziałem blisko 90 lotniczych maszyn, a swój udział potwierdziły już takie gwiazdy jak:

Baltic Bees – łotewska grupa akrobacyjna, utworzona w 2008 roku przez Valerego Soboleva. Piloci wykorzystują czeskie odrzutowce treningowe L-39C Albatross, zaprojektowane specjalnie dla wykonywania akrobacji. Ich maszyny wyróżniają się charakterystycznym pasiastym ubarwieniem, nawiązującym do nazwy grupy.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Baltic Bees

Turkish Stars – zespół akrobacyjny Tureckich Sił Powietrznych, który od początku swojego istnienia wykorzystuje samoloty produkcji amerykańskiej Northrop F-5 Freedom Fighter. Zaliczana jest do najlepszych wojskowych grup akrobacyjnych na świecie. Podczas Aerofestival Turkish Stars wykona pokaz w niebywałej formacji 8 samolotów.

Turkish Stars

Foto: MatthiasKabel / Wikipedia

Pionier Team – włoska trupa pilotów, która od 10 lat swoimi lotniczymi pokazami cieszy oczy widzów na całym świecie. Ich pokazy cechuje iście chirurgiczna precyzja, elegancja godna niejednej damy, a harmonia z jaką je wykonują daje widzowi poczucie udziału w niezwykłym podniebnym tańcu.

Foto: MatthiasKabel / Wikipedia

Foto: MatthiasKabel / Wikipedia

Patrouille REVA to zespół stworzony przez byłego francuskiego pilota wojskowego Reala Webera, który swoje doświadczenie zdobywał na samolotach ponaddźwiękowych Mirage. Po ukończeniu służby postanowił stworzyć własny samolot, a efektem pracy jest l’Acroez, który zaprezentują poznańskiej publiczności.

The Flying Bulls Aerobatic Team to najnowsza formacja ze stajni Red Bulla, którą tworzą Czescy piloci. Grupa Flying Bulls przyleci na kilku samolotach typu XA-42. Są to nowoczesne samoloty, które służą do wyczynowych lotów akrobacyjnych. Jak mówią: maksymalna dyscyplina, skupienie, pewność siebie i praca zespołowa to najważniejsze umiejętności, które zapewniają sukces ‘Latającym Bykom’.

The Flying Bulls XA-42

Fire Birds to powstała w 2014 roku grupa pokazowa, w skład której wchodzą wybitni polscy piloci, którzy w swojej karierze „wylatali” wiele indywidualnych międzynarodowych prestiżowych nagród. Adam Labus, Łukasz Świderski i Sebastian Nowicki stworzyli zespół, w którym łącząc swoje doświadczenia prezentują to, co potrafią najlepiej, czyli niebywałe podniebne akrobacje.

Fire Birds

Polskie gwiazdy światowego formatu

Kamil Bednarek, GOORAL i Farben Lehre to trzy nietuzinkowe muzyczne osobowości, które zagoszczą na Aerofestivalowej scenie muzycznej. W sobotni wieczór (13 czerwca) publiczność swoją twórczością zelektryzuje GOORAL, którego klubowe dźwięki rozruszają nawet najbardziej opornych. Niedziela (14 czerwca) to rozgrzewające do gorąca jamajskie rytmy reggae w wykonaniu Kamila Bednarka oraz kontrkulturowy zespół Farben Lehre. Jednym słowem, pełen muzyczny ODLOT.

Wesołe atrakcje

Przygotowując program wydarzeń nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach festivalu. Specjalnie dla nich działać będzie wesołe miasteczko, a w nim moc atrakcji. Bajeczny lunapark, karuzele przyprawiające o zawrót głowy, kolorowe samochody, które zabiorą dzieci w magiczną podróż, strzelanie do celu i wiele, wiele innych zabaw, które umilą i wypełnią czas maluchom.

Wystawa statyczna

Integralną częścią imprezy będzie wystawa lotnicza, przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, która umożliwi zaprezentowanie oferty produktowej firm zarówno z kraju, jak i zagranicy. Uczestnictwo w wystawie to również możliwość wymiany cennych doświadczeń oraz podzielenie się nowymi rozwiązaniami technicznymi między producentami działającymi w tej branży.

Bilety

Już dziś zapraszamy Państwa do zaplanowania czerwcowego weekendu i skorzystania z okazji zakupienia biletów po preferencyjnych cenach. By nie tracić czasu w kolejkach można również skorzystać z portali biletowych takich jak: e-Bilet, Ticketpro, Eventim i Sollus lub udać się do sieci salonów EMPiK, Saturn czy Media Markt.

Jak dojechać

Aerofestival 2015 to niezwykłe wyzwanie logistyczne dla wszelkich służb miejskich w związku z reorganizacją ruchu kołowego, a także regularnej komunikacji miejskiej wraz z wyznaczeniem parkingów buforowych. W związku z powyższym dojazd na teren imprezy jest w trakcie szczegółowych analiz z przedstawicielami wszystkich służb miejskich tj. Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, MPK, ZDM oraz ZTM i już niebawem zostanie szczegółowo przedstawiony na stronie www.aerofestival.pl.

1. Pociąg PKP

Spod Dworca Zachodniego regularnie na teren pokazów lotniczych publiczność dowozić będzie dedykowany autobus. Szczegółowy plan odjazdów oraz lokalizacja przystanku autobusowego zostanie podana na stronie www.aerofestival.pl.

2. Własny samochód

Jeśli planujecie przyjazd do Poznania oraz na Aerofestival własnym samochodem, radzimy zaparkować samochody na jednym z dogodnych dla was parkingów, z których regularnie Publiczność będzie dowożona na teren wydarzenia dedykowanymi autobusami:

  1. Tor Poznań (wjazd ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo) – 20zł/wjazd. Wraz z biletem wjazdu wymagany będzie bilet na wydarzenie zakupiony w przedsprzedaży (BILETY), bądź na miejscu wraz z biletem parkingowym.

  2. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich (wjazd ul. Śniadeckich) – 10zł/wjazd. Możliwość zakupu biletu na wydarzenie w kasach biletowych MTP.

  3. Poznań City Center (wjazd ul. Matyi 2) – ceny wg cennika, dla publiczności Aerofestivalu pierwsze 2 godziny bezpłatne.

  4. Auchan Swadzim (ul. Św. Antoniego 2) – bezpłatny wg dostępności miejsc.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://aerofestival.pl

(Informacja prasowa)