Malta International Airshow 2017 – Relacja

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Tegoroczne pokazy Malta International Airshow odbyły się w weekend 23-24 września. Chociaż początkowo organizatorzy mieli duże problemy i nie wiadomo było czy pokazy się odbędą, ostatecznie MIA17 okazały się wielkim sukcesem jak na jubileuszową, 25 edycję przystało!

Pokazy zostały podzielone na dwie części. Wystawa statyczna miała miejsce na płycie lotniska Luqa w godzinach od 09:30 do 14:00. Część dynamiczna odbywała się natomiast w godzinach od 16:00 do 19:00 nad wodami Morza Śródziemnego. Widzowie mogli obserwować pokazy z terenu Smart City Malta. W tegorocznej edycji pokazów Malta International Airshow wzięło udział blisko 50 statków powietrznych!

Sobotnia wystawa statyczna jak i pokazy w powietrzu przebiegały bez zakłóceń. W nocy z soboty na niedzielę nad Maltę dotarły burze z intensywnymi opadami, które zmusiły organizatorów do odwołania części statycznej. Na szczęście około godziny 14:00 pogoda znacząco się poprawiła co umożliwiło przeprowadzenie części dynamicznej przy niemalże czystym niebie. Część statyczna jak i dynamiczna cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Dzięki uprzejmości organizatorów pokazów oraz Malta Aviation Society mieliśmy możliwość fotografować czwartkowo-piątkowe przyloty i treningi oraz poniedziałkowe odloty z terenu lotniska Malta-Luqa. Mieliśmy także okazję wziąć udział w nocnej sesji fotograficznej, która szczęśliwie dla nas zbiegła się z blisko półtoragodzinnym pokazem sztucznych ogni z okazji dnia niepodległości i wyborów do parlamentu Malty.

Poniżej prezentujemy Wam potężną paczkę zdjęć z naszego blisko tygodniowego pobytu na Malcie!

Malta International Airshow 2017 – Zapowiedź

(tekst i zdjęcia: Marcin Sikorzak – sky-watcher.pl)