Uznam Airshow 2015 – pierwszy weekend września!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

logo_ua_kwadratWyspa Uznam to jeden z najbardziej niezwykłych zakątków naszego kraju. Do Polski należy jej niewielki skrawek, który w całości zajmuje piękne miasto Świnoujście, szczycące się (według wieloletnich plebiscytów) najpiękniejszą w Polsce plażą. Właśnie ta urzekająca okolica jest dla pilotów świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Wyspa Uznam dysponuje, położonym zaledwie o 5 km od polskiej granicy doskonałym lotniskiem w Heringsdorfie, wyposażonym w betonową drogę startową o długości 2300m i odpowiednią infrastrukturę do obsługi swoich gości.

Turystycznie wyspa Uznam jest niezwykle urozmaicona i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – stare budowle (zamki, forty), lotnisko z fabryką rakiet V1 i V2, małe klimatyczne rybackie wioski, nadmorskie cesarskie kurorty, jeziora, rzeki i lasy. Znajduje się tutaj również potężna infrastruktura turystyczna, która przyjmuje w ciągu sezonu niezliczoną rzeszę turystów (według szacunków niespełna czterdziestotysięczne Świnoujście w ciągu sezonu przyjmuje w jednym czasie nawet do osiemdziesięciu tysięcy turystów).

Właśnie te okoliczności sprawiają, że polsko-niemiecka wyspa to wymarzone miejsce na zorganizowanie pokazów lotniczych. Władze miasta Świnoujście oraz niemieckiej gminy Heringsdorf porozumiały się i organizują w dniach 5-6 września pilotażową imprezę lotniczą pod nazwą Uznam Airshow. W pokazach mają wziąć udział piloci z obu sąsiadujących krajów, a gościnnie również piloci z Litwy i Czech. Nad świnoujską plażą zaprezentują się samoloty zabytkowe, akrobacyjne oraz wielozadaniowe. Nie zabraknie akrobacji zespołowej, śmigłowców oraz lotnictwa wojskowego. Warto dodać, że świnoujska plaża pozwala na obserwację pokazów mając słońce za plecami – każdy bywalec pokazów wie jaki to atut. Organizatorzy nie zdradzają na razie szczegółów wydarzenia, jednak z pewnością warto zarezerwować sobie czas w pierwszy weekend września, aby zobaczyć to niezwykłe widowisko.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

www.uznamairshow.eu

(Informacja prasowa)