Piknik Lotniczy w Darłowie już w ten piątek

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

piknik_lotniczy_darłowo_2014Wystawa statyczna samolotów i śmigłowców lotnictwa morskiego oraz pokaz działań Grupy Ratownictwa Lotniskowego to główne atrakcje pikniku lotniczego w Darłowie, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 22 sierpnia. Brama lotniska otwarta będzie od godziny 10.00 do 15.00. Wstęp wolny.

Na wystawie statycznej będzie można zobaczyć największe obecnie w polskiej armii śmigłowce typu Mi-14 w wersji zwalczania okrętów podwodnych i ratowniczej, śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda”, samolot patrolowo-rozpoznawczy Bryza, śmigłowiec Mi-2 oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do zabezpieczenia szkolenia lotniczego i utrzymania sprawności eksploatacyjnej lotniska. Podczas pikniku będzie można również zobaczyć wyposażenie Straży Granicznej a o godzinie 13.00 symulowaną akcję ewakuacji załogi śmigłowca w sytuacji awaryjnej.

Wejście na lotnisko 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie przez bramę od ul. Lotników Morskich. Od bramy na płytę lotniska będą kursowały bezpłatne autobusy. Organizatorzy pikniku zachęcają do zabrania ze sobą koców prowiantu oraz napojów.

Uwaga! Na lotnisko nie będzie można wjechać samochodem. Jednocześnie informujemy, ze jednostka nie zapewnia miejsc postojowych w rejonie lotniska.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

W czwartek, 21 sierpnia w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w piątek, 22 sierpnia w godzinach od 15.00 do 20.00, zapraszamy również na pokład jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Trałowiec ORP „Drużno oraz kuter transportowy będą zacumowane przy Nabrzeżu Usteckim portu w Darłówku Wschodnim (w rejonie mostu).

Tanich noclegów szukacie na hotels.com.

Więcej informacji na stronie internetowej pikniku pod adresem www.pikniklotniczy.darlowo.info.

(Informacja prasowa)