Bryza przewiozła płuca do przeszczepu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

BLMW20141028_04Załoga samolotu transportowego Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przetransportowała dzisiaj rano (wtorek, 28 października) personel medyczny z płucami do przeszczepu. Na płuca czekał pacjent Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Od godziny 5.00 rano w gotowości do przyjęcia na pokład samolotu lekarzy z Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego czekała załoga samolotu transportowego Bryza w składzie kmdr ppor. pil. Roman Czyż (dowódca), kpt. pil. Marek Buczek (drugi pilot) oraz technik pokładowy st. chor. szt. Jakub Wojciechowski. Zespół medyczny dotarł na lotnisko tuż przed godziną 6.00. O godzinie 6.08 maszyna wystartowała z lotniska 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach by po 56 minutach lotu wylądowa

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

na lotnisku Szczecin – Goleniów. Z lotniska lekarze udali się do oddalonego o niecałe 40 kilometrów Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie – Zdunowie gdzie na płuca czeka 59-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego.

Operację przeszczepu przeprowadzi kierownik kliniki prof. Tomasz Grodzki oraz dr Bartosz Kubisa.

(Informacja prasowa, kmdr ppor. Czesław Cichy)