Pierwszy na świecie film zrobiony przez linie lotnicze i lotnisko

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

East and West Side StoryFinnair i helsińskie lotnisko od 35 lat łączą wschód i zachód poprzez Helsinki. W celu uczczenia tego osiągnięcia, zrealizowali razem krótki film, pierwszy tego rodzaju – zrobiony przez linie lotnicze i lotnisko. Film krótkometrażowy East and West Side Story mówi o wyjątkowych spotkaniach, które mają miejsce podczas podróży.

East and West Side Story podąża za znaną pisarką marzącą o prywatności, podczas gdy cały świat chce ją widzieć w blasku reflektorów. Historia rozgrywa się na trzech kontynentach, rozpoczynając się w Stanach, przez Koreę, a kończąc w Finlandii. Jak sugeruje tytuł East and West Side Story, film ma dwóch reżyserów: Young-Wok Paika aka „Wookie” pochodzącego z Korei i Johana Storma ze Szwecji. Obaj reżyserzy prezentują swój punkt widzenia na tę samą historię wyprodukowaną przez B-Reel Films (Bergman: Rok z życia). Główne role grają Anne Bergstedt (Zakazane imperium, Czarny łabędź) i Jae Hoon (One Day Maybe).

East and West Side Story to doskonały przykład sposobu, w jaki nowoczesne firmy wykorzystują działania branded content do opowiadania bardziej uczuciowych historii i dotarcia do jeszcze szerszej publiczności na całym świecie.

Premiera tego krótkometrażowego filmu odbyła się wczoraj wieczorem podczas specjalnego wydarzenia na lotnisku w Helsinkach, gdzie na jedną noc hangar lotniczy zamienił się w kino. Gośćmi zajmował się Renny Harlin, ceniony w Hollywood filmowiec i jeden z bardziej rozchwytywanych reżyserów w Chinach.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)