Gdynia Aerobaltic 2017 – pierwszy dzień za nami

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Zaangażowanie 350 osobowego zespołu, kunszt 23 pilotów, ponad 1500 litrów paliwa, 600 litrów spalonej parafiny złożyły się na fascynujące powietrzne widowisko, składające się z dwóch bloków pokazowych.

Popołudniowa, pierwsza część widowiska rozpoczęła się od występu Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” – jednej z najlepszych grup akrobacyjnych w Polsce. Zaraz po nich swoje umiejętności pokazali fantastyczni skoczkowie z Grupy Sky Magic.

Okrzyki podziwu wśród publiczności wywołał przelot formacji 3AT3 w szyku z An-2 – najnowszym nabytkiem fundacji Biało-Czerwone Skrzydła. Niemniejsze emocje wywołały kolejne podniebne ewolucje gwiazd tegorocznego AEROBALTIC powered by LOTOS Air BP: Marek Choim, który w pełni wykorzystał możliwości jednego z najszybszych samolotów akrobacyjnych w Polsce – Extra 330 SC, zespół AEROSPARX znany już polskiej publiczność z fenomenalnej akrobatyki, Artur Kielak, który tradycyjnie zachwycił publiczność swoim popisowym podniebnym freestylem. Dla miłośników techniki wojskowej ciekawym elementem był pokaz ratownictwa morskiego w wykonaniu śmigłowca PZL W3 Anakonda i demonstracja odrzutowca szkolno-bojowego TS-11 Iskra. Dopełnieniem bloku popołudniowego było show brytyjskiego zespołu FireFlies, który miał już swój debiut na współorganizowanym przez Aeropact, 60-leciu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Łącznikiem między blokiem popołudniowym a wieczorno-nocnym był majestatyczny przelot statku powietrznego AN-2, który był nie tylko fotografowany, ale i „fotografował” – z jego pokładu robiono zdjęcia zgromadzonej na pokazach publiczności.

Prawdziwa magia zaczęła się o zmierzchu! Do znanych już z pierwszej części pokazów wykonawców, którzy powtórzyli swe ewolucje tym razem z wykorzystaniem flar i efektów świetlnych dołączył debiutujący zespół Warter Aviation na samolotach CarbonCub EX oraz gość ze Szwecji Johan Gustafsson. Wieczorna część zamknięta została naziemnym pokazem efektów laserowych.

Publiczność opuszczała plażę syta wrażeń i emocji. Również obecni na pokazie specjaliści podkreślali profesjonalizm i fachowe przygotowanie pokazów.

Pierwszy dzień był dobrą zapowiedzią atrakcji czekających na widzów w dniu jutrzejszym.

Zapraszamy!

Szczegóły imprezy na oficjalnej stronie internetowej www.aerobaltic.pl oraz na profilu Facebook – www.facebook.pl/gdyniaaerobaltic.

(Informacja prasowa)