ILA Berlin Air Show 2016 – zapowiedź

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

ILA Berlin AirSHow logoBerlińskie targi lotnicze ILA (Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin) to najstarsza i jedna z największych imprez tego typu na świecie. Pierwsze targi ILA zorganizowane zostały w 1909 roku we Frankfurcie nad Menem. Później przeniesiono je do Berlina. Od 1932 roku zaprzestano organizowania pokazów jednak powrócono do tego pomysłu w 1957 roku.

Od 1992 roku miejscem wystawy było lotnisko Berlin Schönefeld. Dwadzieścia lat później, w 2012 roku targi przeniesiono do specjalnie wybudowanego Berlin ExpoCenter Airport, które jest częścią lotniska Berlin Brandenburg.

Tegoroczna edycja targów ILA Berlin Air Show 2016 odbędzie się 1-4 czerwca. Pierwsze dwa dni będą dniami branżowymi (1-2.06). 3 i 4 czerwca to dni otwarte dla każdego kto chciałby zwiedzić wystawę.

W tegorocznej edycji oprócz reprezentacji kraju organizatora – Niemiec w postaci m. in. Airbusa A400M, Airbusa A310MRTT, Eurofightera Typhoon, Panavii Tornado swoją obecność zapowiedziała grupa The Flying Bulls z samolotami: DC-6, B-25, F4U-4 Corsair oraz Alpha Jet a także szwajcarska grupa akrobacyjna Patrouille Suisse latająca na samolotach Northrop F-5E Tiger II.

Na targach zobaczymy również reprezentacje Polskich Sił Powietrznych w postaci MiGa 29 w pokazie dynamicznym oraz Su-22, C-295M i M-28 w pokazie statycznym.

Szczegółowa lista uczestników targów powinna zostać opublikowana przez organizatorów w maju.

Oprócz pokazów w powietrzu i bogatej wystawy statycznej na gości będą czekać specjalnie postawione hale, w których swoje stoiska będą miały wszelakie firmy i instytucje związane z lotnictwem.

Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów na targi poprzez Internet. Bilety dostępne na stronie organizatora.

Bilet jednodniowy na dni dla publiczności) – 22 EUR

Bilet jednodniowy na dni branżowe – 55 EUR

Bilet wielodniowy na dni branżowe i dni dla publiczności – 135 EUR

Tak było w 2012 roku:  Link

Tak było w 2014 roku: Link

Oficjalna strona: ILA Berlin AirShow 2016

Do zobaczenia w Berlinie!

(Marcin Sikorzak)