Lufthansa poleci z Łodzi i Katowic do Monachium!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wraz z letnim rozkładem połączeń w 2018 roku w siatce połączeń Lufthansy z Monachium znajdą się dwa nowe miasta w Polsce – Łódź i Katowice. Dodatkowo, linia zwiększy także liczbę oferowanych rejsów na trasie z Gdańska do Frankfurtu i Monachium oraz z Krakowa do Frankfurtu.


Łódź jest dziewiątym polskim portem lotniczym, z którego zacznie latać Lufthansa. Już od 28 marca 2018 r. przewoźnik zaoferuje połączenia z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium pięć razy w tygodniu. Trasę będzie obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie 90 osób w Klasie Biznes i Ekonomicznej. Rejs o numerze LH1608 będzie startować z Niemiec o 8:05, maszyna wyląduje w Łodzi o 9:25. Samolot odleci do Monachium o 10:00, gdzie wyląduje o 11:20. Połączenie będzie wykonywane od poniedziałku do piątku.

Start nowych połączeń z Katowic do Monachium zaplanowano na 27 marca 2018 r. Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów – Bombardierem CRJ-900 lub 168 miejscowym Airbusem A320. Rejs o numerze LH1608 startować będzie z Niemiec o godz. 11:15, a lądowanie w Katowicach nastąpi o godz. 12:35. W rejs powrotny z Katowic maszyna uda się o godz. 13:10, a do stolicy Bawarii dotrze o godz. 14:30.

W letnim rozkładzie 2018 pojawią się także dodatkowe rejsy z Gdańska do Monachium i Frankfurtu nad Menem. Na trasie do Monachium pasażerowie będą mogli skorzystać z 7 nowych rejsów tygodniowo – z Monachium samolot wystartuje w poniedziałek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 7:15, a we wtorek, środę i sobotę o godz. 7:20. Rejsy z Gdańska odbędą się odpowiednio o godz. 9:20 i 9:25. Na trasie do Frankfurtu pojawią się 4 nowe rejsy – w środę, piątek, sobotę i niedzielę maszyna wystartuje z Frankfurtu o godz. 16:40, a połączenie z Gdańska zaplanowano na godz. 18:45. Połączenia będą wykonywane zamiennie maszynami Bombardier CRJ-900 oraz Embraer 190 i Embraer 195.

Dodatkowy rejs do Frankfurtu  6 dni w tygodniu zyska także Kraków. LH1384 to kod połączenia z Frankfurtu do Krakowa o godz. 10:20, a w rejs powrotny z Krakowa o numerze LH1385 maszyna uda się o godz. 12:35. W niemieckim porcie przesiadkowym samolot wyląduje o godz. 14:10. Połączenie będzie wykonywane maszyną Airbus A320.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z dalszego wzmocnienia naszej pozycji w Polsce – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce. „Dodatkowe połączenia są odpowiedzią na rosnący popyt, szczególnie wśród klientów korporacyjnych i potwierdzają nasze długoterminowe zainteresowanie inwestycjami w nasze produkty i usługi w Polsce. Jako wiodący zagraniczny przewoźnik latający z dziewięciu lotnisk w całej Polsce, ułatwiamy ekspansję polskich firm i wspieramy ich wysiłki w prowadzeniu relacji biznesowych resztą świata, oferując połączenia przez nasze huby do prawie 300 miejsc na świecie.” – dodał Wagner.Lufthansa wierzy w potencjał biznesowy oferowany przez polskie regiony. Oferując Partner Plus Benefit, dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. W Polsce w programie Partner Plus Benefit bierze udział łącznie ponad 8 tysięcy firm. Sprzedaż biletów na nowe połączenia rusza 20 grudnia, rezerwacji można dokonać na stronie lh.com.

(informacja prasowa)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl