Samolot Viper SD-4 odwiedzi VI Nowotarski Piknik Lotniczy

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

VIPER_SD4-82-04Podczas VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, którego jesteśmy Patronem Medialnym, na lotnisku w Nowym Targu będziemy mogli zobaczyć nowoczesny, ultralekki samolot Viper SD-4 wyprodukowany na Słowacji. W trakcie trwania imprezy będzie możliwość oglądnięcia tej maszyny w locie, ale również porozmawiać z producentem na temat ogromnych możliwości tego samolotu.

Viper SD-4 to dwumiejscowy samolot o konstrukcji całkowicie metalowej w kategorii ultralekkiej i LSA. Idealny do podróży,lotniczej rekreacji, szkółlotniczych i holowania szybowców, posiadadoskonałe właściwości pilotażowe. Viper SD-4 to także samolot dla miłośnikównowoczesnego wzornictwa. Przestronna i nowoczesnakabinazapewniawysoki komfort iwspaniałąwidoczność. W komfortowym pilotowaniu samolotu pomagają nowoczesne systemy nawigacyjno – komunikacyjne wyposażone w wyświetlacze LCD. ViperSD-4 został opracowany iwykonanyprzez wysokiej klasy inżynierów lotniczych z firmyTOMARKsroz siedzibą wPreszowie na Słowacji.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl.

Samolot ma rozpiętość skrzydeł 8,4m, napędzany jest silnikiem Rotax 912 o mocy 80HP. Jego maksymalny ciężar do startu to 600kg. Viper SD-4 osiąga prędkość przelotową 220km/h. Do startu i lądowania potrzebuje maksymalnie 180m pasa startowego. Samolot jest przystosowany do lądowania na pasach trawiastych. Zbiorniki paliwa pomieszczą od 70-100l paliwa (w zależności od wersji) co daje mu maksymalny zasięg 1100km!

eurolot_lublin_gdansk Image Banner 468 x 60

Samolot będzie pilotowany przez Józefa Sabo – instruktora i inspektora lotnictwa na Słowacji, jest on równocześnie pilotem testowym firmy Tomark – producenta samolotu Viper SD-4.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko już w najbliższy weeknd, 16-17 sierpnia, na VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Szczegóły i plan imprezy dostępne są na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl

(Informacja prasowa)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl