Już w ten weekend ORLIKI ponownie w Nowym Targu!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
orlik1

Foto: kpt. pil. Adam Ginalski

Już tylko dwa dni pozostały do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i jest nam bardzo miło zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych „Orlik“.

Zespół latający na samolotach PZL-130 ORLIK  zaprezentuje pokaz akrobacji w zespole siedmiu samolotów. ORLIK to renomowana grupa, która od 1998r. reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na wielu zagranicznych pokazach lotniczych oraz pokazach w Polsce. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów pilotażu, którzy na co dzień uczą sztuki latania studentów WSOSP w Dęblinie. Gniazdem Orlików jest lotnisko Sadków w Radomiu, gdzie znajduje się 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Samoloty na których lata grupa to polskiej konstrukcji, metalowe dolnopłaty PZL-130 TC-II ORLIK, które napędzane są silnikiem turbośmigłowym. Samoloty wyposażone są w tzw. smugacze, które znacząco podnoszą atrakcyjność pokazu.

Ponadto Gwiazdą 6. edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie grupa akrobacyjna z Jordanii – ROYAL JORDANIAN FALCONS, która zaprezentuje się w formacji trzech samolotów Extra 300L. Na niebie pojawi się również znana wszystkim Grupa Akrobacyjna Żelazny, latająca na samolotach ZLIN 50LS oraz nowa polska Grupa Akrobacyjna – FIREBIRDS.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

W czasie trwania imprezy przewidujemy również pokaz akrobacji indywidualnej na samolocie Pitts S2C w wykonaniu Słowaka – Dusana Samko. Będą również pokazy samolotów takich jak Boeing Stearman, RWD5, Viper SD-4 i inne, a na sobotni wieczór zaplanowaliśmy trzy koncerty.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko 16-17 sierpnia. Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl

orlik4

Foto: kpt. pil. Adam Ginalski

Portal sky-watcher.pl jest Patronem Medialnym tej bardzo ciekawej lotniczej imprezy.

(Informacja prasowa)