VI Nowotarski Piknik Lotniczy – sobota już za nami

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
EPNT_media_8

Foto: Michał Adamowski

Za nami pierwszy dzień VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, którego portal sky-watcher.pl jest Patronem Medialnym. Pogoda wprawdzie nie rozpieszczała, ale finalnie udało się przeprowadzić pokazy lotnicze, które na pewno wywołały pozytywne wrażenie na naszych widzach.

Pokazy akrobacji powietrznej otworzył dwupłat Bu 131 Jungmann z lat trzydziestych i okresu drugiej wojny światowej, a po nim w powietrze wzbił się legendarny samolot rolniczy Zlin Z-37 Ćmelak.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Największą atrakcją tegorocznej imprezy jest pokaz grupy Royal Jordanian Falcons, który przyleciał do nas z Królestwa Jordanii. Ich sobotnia akrobacja zachwyciła nowotarską publiczność. Jordańscy piloci zaprezentowali wspaniały pokaz trzema samolotami Extra 300LS. Ich synchroniczne latanie w najlepszym stylu, jaki może zaprezentować grupa akrobacyjna zapamiętamy na pewno na długo.

W Nowym Targu pojawiła się po raz kolejny grupa Żelazny, która znana jest już podhalańskiej publiczności z pokazów na IV Nowotarskim Pikniku Lotniczym oraz na rekonstrukcji historycznej – „Skrzydła Wielkiej Wojny” w ubiegłym tygodniu.

Niespodzianką tej edycji jest natomiast nowa polska grupa akrobacyjna – FIREBIRDS, która występuje w formacji trzech samolotów 2xZlin 50 oraz Extra 300. Formacja powstała w tym roku, a w jej skład wchodzą piloci Świderski, Nowicki i Labus.

Ze Słowacji przyleciał do nas Dusan Samko, który zachwycił podniebną ewolucją na samolocie Pitts S2C. Warto tutaj wspomnieć również o innych maszynach, między innymi o legendarnym samolocie Boeing Stearmann, Piper Cub L-4 czy Jak 18, który przylatuje do nas prosto z Muzeum Lotnictwa w Krakowie

EPNT_media_4

Foto: Michał Adamowski

Blok pokazów zakończył pokaz paralotni PPG z efektami świetlnymi oraz start trzech balonów na ogrzane powietrze, w tym samym czasie na scenie rozpoczęły się koncerty trzech zespołów: Blackout, M-Phasis oraz CF-98.

W czasie trwania pokazów dostępne były również inne atrakcje. Dla Naszych najmłodszych widzów zaprezentował się Teatr Bajdurka. Zorganizowany został konkurs modelarski „Smyki na Start”. Profesjonalny lunapark znajdujący się na płycie lotniska pozwolił pobawić się nie tylko najmłodszym ale także dorosłym, a na scenie można było spróbować swoich sił bawiąc się z trenerami z klubu HiFitness z Nowego Targu.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami podczas pierwszego dnia największej imprezy plenerowej na Podhalu, jednocześnie zapraszamy na Niedzielę, gdzie atrakcji również nie zabraknie, a dodatkowym atutem będzie pokaz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych „Orlik”. ZAPRASZAMY!

(Informacja prasowa)