Red Bull Air Race 2014 Gdynia już jutro i pojutrze – galeria zdjęć z treningów

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2014-07-25 Red Bull Air Race Gdynia 441_900px_sky26 i 27 lipca w Gdyni odbędą się wyścigi lotnicze z serii Red Bull Air Race, które uznawane są za największą impreze lotniczą w naszym kraju. Czy słusznie? Na pewno tak! Są tu piloci z całego świata. W tym roku impreza odbywa się w 8 miejscach – Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Rovinj (Chorwacja), Kuala Lumpur/Putrajaya (Malezja), Gdynia (Polska), Ascot (Wielka Brytania), Dallas/Fort Worth (USA), Las Vegas (USA), Spielberg (Austria). Jak widać Gdynia znalazła na bardzo krótkiej liście miast, które doznały zaszczytu goszczenia tej imprezy. Jedynym Polakiem, który zaprezentuje swoje umiejętności w ten weekend w Gdyni jest Łukasz Czepiela, który startuje w klasie Challenger. Poza Polakiem zaprezentuje się 12 pilotów w klasie Master oraz 5 pilotów w tej samej kategorii co Czepiela.

Warto dodać, że wstęp na imprezę jest bezpłatny. Sprzedawane są jedynie bilety do specjalnych stref. Szczegóły na www.redbullairrace.com.

W piątek o godzinie 19 odbył się koncert Krzysztofa Zalewskiego, a na oficjalnym otwarciu o godzinie 20:00 swoje umiejętności, jako kierowcy zaprezentował Adam Małysz, który związał się z marką Red Bull już dawno temu. 30 minut później rozpoczął się koncert Moniki Brodki.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

W dniu jutrzejszym, tj. 26 lipca po porannych treningach nadejdzie czas na oficjalne starty. Na godzinę 15:50 zaplanowany jest wyścig klasy Challenger przeplatany pokazami oraz swoje umiejętności zaprezentuje grupa lotnicza Breitling Jet Team, która lata w 7 samolotów typu L-39 Albatros. O godzinie 17:05 zaplanowano kwalifikacje klasy Master. Po zakończeniu części lotniczej przyjdzie czas na część muzyczną, która rozpocznie się o godzinie 19:00. Swoje koncerty na plaży miejskiej dadzą polskie grupy Ifi Ude i Kamp.

W niedzielę 27 lipca impreza ma się rozpocząć się o godz. 13:15 pokazem umiejętności Adama Małysza. Kolejno zaplanowano blok akrobacji lotniczych. Same wyścigi zaczną się o godzinie 15:20. O godzinie 17.10 odbędzie się wyścig Final4, czyli 4 najszybszych pilotów. Impreza zakończy się koncertem grupy The Glenskis, który zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z piątkowej sesji treningowej

Film autorstwa Wojciecha Stasiaka aviatv.pl

(Paweł Jakubowski)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl