Trzeci wyścig Mistrzostw Świata Red Bull Air Race w ten weekend w Japonii

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Bohater japońskiej publiczności, Yoshihide Muroya, wraca do Chiby będąc na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. W najbliższy weekend (3-4 czerwca) będzie starał się wygrać tam po raz drugi z rzędu, a apetyty podsyca jego niedawne zwycięstwo w USA. Kwalifikacje oraz wyścig główny klasy Master transmitowane będą w Red Bull TV. W Japonii nie odbędzie się natomiast wyścig klasy Challenger, w którym startuje Łukasz Czepiela.

TRANSMISJĘ Z WYŚCIGU GŁÓWNEGO RED BULL AIR RACE 2017 W CHIBIE MOŻNA OBEJRZEĆ NA RED BULL TV – POCZĄTEK W NIEDZIELĘ, 4 CZERWCA, O 6:00 RANO. DZIEŃ WCZEŚNIEJ, 3 CZERWCA OD 9:00 NASZEGO CZASU, NADAWANE BĘDĄ KWALIFIKACJE.

Japońscy fani Red Bull Air Race z niecierpliwością wyczekują powrotu Mistrzostw Świata do Chiby po raz trzeci z rzędu. Jedyny przystanek w Azji Wschodniej natychmiast stał się jednym z ulubionych w kalendarzu serii. Pierwszy wyścig odbył w tym miejscu w 2015 roku, gromadząc w okolicach plaży Makuhari 120 tysięcy widzów. W zeszłym roku rodzima publiczność dosłownie oszalała z radości, kiedy po zwycięstwo na własnym terenie sięgnął japoński pilot Yoshihide „Yoshi” Muroya. Choć w aktualnym sezonie odbyły się już dwa zacięte wyścigi, rywalizacja nie wyłoniła jeszcze wyraźnego lidera, więc uwaga całego wyścigowego świata zwrócona będzie w dniach 3-4 czerwca na Chibę.

Z uwagi na to, że najdłuższy tor sezonu 2017 obejmuje teraz nowe przeszkody i wyzwania, a dodatkowo nad Zatoką Tokijską szaleją niemożliwe do przewidzenia wiatry, wyścig w Chibie wymagać będzie mocy, precyzji i niebywałych zdolności lotniczych. Bez wątpienia największym dopingiem cieszyć się będzie Muroya, który poleci w barwach zespołu Team Falken z numerem 31. Zwycięstwo odniesione w 2016 roku – pierwsze w karierze – zapewniło mieszkającemu w Fukushimie pilotowi status supergwiazdy. Po raz drugi triumfował zaledwie kilka tygodni temu podczas drugiego przystanku sezonu 2017 w San Diego, USA, gdzie pokonał w rundzie Final 4 wszystkich rywali, łącznie z aktualnym mistrzem świata Matthiasem Doldererem (GER).

Teraz Muroya spróbuje odnieść podwójny sukces, na który składają się dwa zwycięstwa z rzędu w tym samym sezonie i jednocześnie dwa kolejne wygrane wyścigi w ojczyźnie. Aktualnie Japończyk zamyka pierwszą trójkę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata, co stanowi najlepszy wynik w jego karierze, tracąc zaledwie jeden punkt do zajmującego drugie miejsce Dolderera oraz sześć punktów do obecnego lidera Martina Šonki (CZE), który wygrał pierwszy przystanek sezonu w Abu Dhabi. Tuż za rankingowym podium uplasowali się Velarde (ESP), Podlunšek (SLO), McLeod (CAN) i Ivanoff (FRA), przy czym każdy z 14 pilotów klasy Master zgromadził na swoim koncie jakieś punkty. Do końca tegorocznej rywalizacji pozostało jeszcze sześć przystanków, więc szanse na mistrzostwo są wyrównane, a wyścig w Chibie może okazać się punktem zwrotnym sezonu.

(Informacja prasowa)