Airbus A380 w barwach Emirates wylądował w Mumbaju

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

emirates-a380-flight-crewEmirates, linie łączące ludzi i miejsca na całym świecie, wprowadziły Airbusa A380 do obsługi jednego z codziennych połączeń pomiędzy Dubajem a Mumbajem.

Pasażerowie inauguracyjnych lotów EK500 i EK501 otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz upominki. Ponadto lokalni artyści z Mumbaju wykonali na specjalnie zamówienie tradycyjne dzieło sztuki indyjskiej Rangoli.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Flota Emirates składa się obecnie z 224 szerokokadłubowych samolotów, w tym 50 Airbusów A380. Przewoźnik jest największym na świecie operatorem tej dwupokładowej maszyny i posiada w swoim portfelu zamówień 90 kolejnych samolotów tego typu. W tym miesiącu (16 lipca) Emirates uruchomiły również połączenie A380 pomiędzy Dubajem a Kuwejtem. Wszystkie fotele na pokładach samolotów Emirates posiadają bezpośrednie połączenie z systemem ice. W ostatniej edycji rankingu Skytrax, stworzonego na podstawie opinii 18 mln pasażerów, został on uznany, po raz dziesiąty raz z rzędu, za najlepszy na świecie system rozrywki pokładowej. Pasażerowie podróżujący do Indii na pokładach samolotów przewoźnika mogą teraz spróbować regionalnych dań kuchni indyjskiej, które serwowane są przez wielojęzyczną załogę pokładową.

(Informacja prasowa)