Airbus Corporate Jets i Pagani przedstawiają nowatorską kabinę Infinito

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus Corporate Jets oraz Italian Hypercar Atelier Pagani Automobili zapowiedziały na konferencji EBACE nowy projekt kabiny pasażerskiej samolotu ACJ319neo określany nazwą Infinito.

Kluczową cechą kabiny Infinito jest sufit, który może pokazywać na żywo niebo nad samolotem lub wyświetlać inne obrazy. Stwarza to wrażenie większej przestronności zgodnie z nazwą Infinito, która po włosku oznacza „nieskończoność”.

Airbus ACJ320 już teraz oferuje najszerszą i najwyższą kabinę pasażerską wśród samolotów biznesowych pomimo podobnych rozmiarów zewnętrznych, a Infinito zapewnia pasażerom jeszcze przyjemniejszy lot.

Zespół projektowy Pagani stworzył wstępny wzór kabiny Infinito, a projektanci Airbus Corporate Jets wspomagali go swoją wiedzą w zakresie konstrukcji i kompatybilności samolotów.

Krzywe inspirowane naturą wyznaczają ścieżkę przez kabinę i pojawiają się również na falbanach w kształcie muszli oraz ścianach między strefami – łącznie z tą, która oddziela strefę wypoczynkową od konferencyjnej i za naciśnięciem przycisku zmienia się z nieprzejrzystej w przezroczystą.

Wystrój wnętrz przywodzi na myśl supersamochody Pagani z drewnianą podłogą i dywanami z naturalnej miękkiej skóry, które kontrastują z wytwarzanym ręcznie włóknem węglowym w umeblowaniu oraz panelach ściennych, odzwierciedlając połączenie sztuki i nauki, którego prekursorem był Leonardo da Vinci.

Rzeźbione metalowe akcenty, podobne do stosowanych w samochodach Pagani, pojawiają się w oprawach oświetleniowych i innych elementach, a diody elektroluminescencyjne (LED) zapewniają nastrojowe oświetlenie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Airbus oferuje najbardziej kompletną linię odrzutowców biznesowych wywodzącą się z najnowocześniejszej współczesnej rodziny samolotów. Obejmuje ona nowy model ACJ319neo, który może przewozić 8 pasażerów na odległość 6750 mil morskich (12 500 km) lub pozostawać w powietrzu przez 15 godzin; ACJ320neo, który może przewozić 25 pasażerów na odległość 6000 mil morskich (11 100 km) lub pozostawać w powietrzu przez 13 godzin; a także ACJ350 XWB, który w wersji o bardzo dalekim zasięgu może przewozić 25 pasażerów na odległość 10 800 mil morskich (20 500 km) lub pozostawać w powietrzu przez 22 godziny.

Airbus wspiera ponad 500 linii lotniczych i przedsiębiorstw eksploatujących odrzutowce biznesowe poprzez jedną z największych na świeci sieci serwisowych, która oferuje usługi specjalnie dostosowane do ich potrzeb.

Ponad 180 odrzutowców korporacyjnych firmy Airbus lata na każdym kontynencie, łącznie z Antarktydą.

(Informacja prasowa)