Airbus podpisał porozumienie z tajwańskimi liniami lotniczymi China Airlines w sprawie rozwoju ich kompetencji serwisowych, inżynieryjnych i szkoleniowych

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus podpisał porozumienie z liniami lotniczymi China Airlines (CAL) dotyczące wsparcia rozwoju ich kompetencji w zakresie serwisu samolotów, inżynierii oraz szkolenia technicznego na terenie Tajwanu. Zgodnie z podpisanym porozumieniem Airbus i CAL dokonają oceny rozwiązań technicznych i biznesowych w celu zapewnienia rozwoju usług oferowanych przez przewoźnika dla wszystkich obecnie eksploatowanych przez niego modeli Airbusa, w tym samolotów z rodzin A350 XWB, A330/A340 i A320.

Porozumienie obejmuje również wspólną ocenę i promocję działalności CAL w zakresie doposażania samolotów oraz modyfikacji kabin i kadłubów, a także ocenę możliwości autoryzowania prowadzonego przez przewoźnika centrum szkolenia serwisowego oraz rozwoju jego kompetencji w tej dziedzinie na terenie Tajwanu, począwszy od całkowicie nowych programów aż po kursy dla mechaników. Firmy przeprowadzą również ocenę potencjalnych korzyści ze współpracy CAL z Satair Group i innymi podmiotami stowarzyszonymi Airbusa w roli kluczowych dostawców części.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Airbus współpracuje z liniami lotniczymi China Airlines już od prawie czterdziestu lat. Najnowszym ważnym wydarzeniem w ramach tej współpracy była dostawa pierwszego samolotu A350 XWB dla przewoźnika we wrześniu 2016 roku. China Airlines posiadają obecnie na służbie cztery egzemplarze A350-900 i oczekują na dostawę kolejnych dziesięciu.

(Informacja prasowa)