Avia Solutions Group zakłada w Azji bazę obsługi technicznej samolotów

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

FL Technics Indonesia 2FL Technics, spółka zależna od Avia Solutions Group, specjalizująca się w świadczeniu zindywidualizowanych usług serwisowych dla lotnictwa, w stolicy Indonezji Dżakarcie otworzy hangar o powierzchni 8 400 metrów kwadratowych służący do kompleksowej konserwacji i naprawy samolotów. Nowa baza technologii lotniczych zostanie rozlokowana w największym według liczby obsługiwanych pasażerów, ładunków i lotów Międzynarodowym Porcie Lotniczym Soekarno-Hatta, na południowym wschodzie Azji.

„FL Technics“ wspólnie z lokalnymi partnerami będzie prowadzić działalność w bazie lotniczej o powierzchni całkowitej 24 500 m kw., korzystając z hangaru o powierzchni 8 400 m kw. oraz innej lokalnej infrastruktury. Nowe zarządzane przez Litwinów centrum kompleksowej konserwacji samolotów zatrudni ponad 150 osób – w tym z Litwy. Do 2018 roku liczba pracowników wzrośnie do 750. Inżynierowie, technicy, specjaliści NDT i inny kompetentny personel będzie mógł obsługiwać jednocześnie trzy samoloty wąskokadłubowe. Planowane jest, że centrum „FL Technics“ będzie świadczyć usługi przewoźnikom z Indonezji, Tajlandii, Malezji, Filipin, Mianmy (Birmy). Tabor tych krajów już dzisiaj liczy ponad 900 statków powietrznych.

W szybko rozwijającym się regionie Azji i Oceanu Spokojnego dzisiaj obsługuje się ponad 4-5 tysięcy komercyjnych statków powietrznych. W minionym roku port lotniczy Soekarno-Hatta obsłużył około 400 000 lotów lokalnych i międzynarodowych, przewieziono ponad 59 milionów pasażerów i 342 000 tony ładunków. Po pomyślnym starcie na rynku indonezyjskim „FL Technics“ cieszy się z poczynionego ważnego kroku. Dowodzi on, że Litwini nie tylko się rozglądają w poszukiwaniu nowych rynków dla rozwoju działalności, ale też realizują swoje plany. Litewska spółka lotnicza już rozważa możliwość otwarcia jeszcze jednego hangaru w Indonezji.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

„Nowa baza lotnicza w Azji jest zaplanowanym krokiem, który stanowi część naszej strategii rozwojowej na lata 2014–2018. W ostatnich latach bardzo dokładnie badaliśmy ten rynek, dlatego cieszy nas śmiała inwestycja biznesowa. Duże doświadczenie zdobyte w Europie i krajach WNP pozwoliło na nawiązanie pomyślnych kontaktów ze spółkami lotniczymi i przewoźnikami w Indonezji. Jeśli chodzi o lotnictwo w regionie Azji i Oceanu Spokojnego jest tu bodajże 5 razy mniejsza konkurencja w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych niż na tradycyjnych dla nas rynkach, dlatego liczymy na zdobycie pozycji lidera. Jesteśmy przekonani, że ten ważny krok będzie korzystny nie tylko dla spółki, ale też Litwy. Otwarcie centrum w Azji pozwoli nam stworzyć w ojczyźnie około 100 nowych miejsc pracy dla specjalistów ds. planowania technicznego i inżynierii, technologii informacyjnych (IT), obsługi klientów i innych. W 2013 roku według obrotów handlowych Indonezja zajmowała 68. miejsce na liście największych partnerów Litwy. Rozważamy nowe możliwości współpracy, które zapewniłyby jeszcze większy udział litewskiego biznesu na południowym wschodzie Azji“, – powiedział prezes zarządu „Avia Solutions Group“ Gediminas Ziemelis.

„FL Technics“ będzie korzystać z hangaru w Indonezji przez okres 5 lat. Jeszcze jeden nowoczesny hangar obsługi technicznej i remontu statków powietrznych o powierzchni 8 500 m kw. spółka „FL Technics“ otworzyła w bieżącym roku na Litwie. Mieszczące się w Kownie centrum obsługi lotniczej już generuje przepływ dodatkowych samolotów, obsługując przewoźników lotniczych z Europy i krajów WNP. Jeden z najnowocześniejszych i największych w Europie Wschodniej hangarów jest dostosowany do obsługi dużych samolotów Boeing 747, Boeing 787 Dreamliner i innych. Obecnie grupa lotnicza zarządza w Europie hangarami remontowymi o powierzchni 37 000 m kw.

(Informacja prasowa)