Azul Brazilian Airlines zamówił 35 samolotów Airbus A320neo

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus_A320neo_AZUL_02_Linie lotnicze Azul Brazilian Airlines podpisały umowę zakupu 35 samolotów z rodziny A320neo. Przewoźnik, który ma również zamiar wynająć 28 samolotów A320neo, wybrał tę rodzinę samolotów do obsługi krajowych tras długodystansowych oraz połączeń o wysokim obłożeniu, takich jak Campinas – Salvador i Campinas – Recife. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na wybór A320neo przez Azul, były niskie koszty operacyjne i wysoka wydajność zużycia paliwa. Linie Azul wybrały dla swojej floty A320neo silniki CFM.


W kwietniu linie Azul ogłosiły zamiar rozpoczęcia działalności na międzynarodowych trasach długodystansowych przed początkiem grudnia tego roku. Przewoźnik chce obsługiwać nowe trasy flotą 12 wynajętych samolotów szerokokadłubowych Airbus, w tym siedmioma samolotami Airbus A330-200, a następnie – pięcioma samolotami Airbus A350-900 wyposażonymi w silniki Rolls-Royce.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Airbus zdobył niezbędne pozwolenie na szkolenie pilotów A350 XWB zgodnie z pierwotnymi założeniami, według których piloci mogą zdobyć wspólne uprawnienia do wykonywania lotów na A330 i A350 (tzw. Common Type Rating). Dzięki temu piloci Azul będą mogli znacznie szybciej przejść z jednego modelu samolotu pasażerskiego Airbus na inny, co z kolei umożliwi liniom bardziej opłacalną działalność, a także zwiększy wydajność pracy pilotów oraz elastyczność rozkładu lotów.

Airbus_A320neo_AZUL_01_

Rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie – dotychczas zamówiono już prawie 11 000 samolotów tego typu, a ponad 6 200 dostarczono 400 klientom i operatorom na całym świecie. Dzięki najszerszej kabinie wszystkie samoloty wchodzące w skład rodziny A320 oferują najwyższy komfort w branży we wszystkich klasach oraz fotele o szerokości 18 cali w standardzie w klasie ekonomicznej. Najnowszy członek rodziny A320 – A320neo – obejmuje silniki nowej generacji i Sharklety (zakończenia skrzydeł), które łącznie umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 15 procent. Firma Airbus zdobyła dotychczas zamówienia na ponad 3 200 egzemplarzy NEO od 60 klientów, co stanowi 60-procentowy udział w rynku w tej kategorii samolotów.

(Informacja prasowa)