China Aviation Supplies Holding Company podpisuje umowę na 45 samolotów z rodziny A330 oraz porozumienie w sprawie opcji na 30 kolejnych maszyn

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

A330 IN FLIGHT_Firma China Aviation Supplies Holding Company (CAS) podpisała z Airbusem umowę ogólną (General Terms Agreement, GTA) na 45 samolotów z rodziny A330 oraz porozumienie (Memorandum of Understanding, MoU) w sprawie opcji na 30 samolotów A330. Umowy odzwierciedlają popularność, jaką wszechstronna rodzina A330 cieszy się na najszybciej rosnącym rynku świata.

Umowy GTA i MoU zostały podpisane w Paryżu przez Fabrice’a Brégiera, prezesa i dyrektora generalnego Airbusa, oraz Li Hai, prezesa i dyrektora generalnego CAS, w obecności chińskiego premiera Li Keqianga, który przebywa z wizytą we Francji, oraz francuskiego premiera Manuela Vallsa.

Według prognoz rynkowych Airbusa, Chiny staną się liderem pasażerskiego ruchu lotniczego, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, ponieważ ruch pasażerski w tym kraju rośnie w tempie znacznie przekraczającym średnią światową. Ruch krajowy w Chinach zajmie pierwsze miejsce w światowym rankingu w ciągu 10 lat. Airbus przewiduje, że w 20-letnim okresie od 2014 do 2033 roku Chiny będą potrzebować ponad 5300 nowych komercyjnych samolotów pasażerskich liczących ponad 100 miejsc oraz transportowców.

Obecnie flota airbusów w służbie chińskich operatorów liczy ponad 1150 samolotów (ponad 980 maszyn z rodziny A320, ponad 150 z rodziny A330 oraz pięć A380).

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

A330 jest jednym z najpopularniejszych samolotów szerokokadłubowych w historii. Do dziś złożono na niego ponad 1500 zamówień, a ponad 1100 maszyn jest eksploatowanych przez około 110 operatorów z całego świata. Airbus co rok inwestuje setki milionów euro w rodzinę A330, aby zachować jej innowacyjny charakter.

(Informacja prasowa)