Duży wzrost pasażerów w kwietniu na lotnisku w Katowicach

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice Nowa droga startowa (5)W kwietniu bieżącego roku w Katowice Airport w ruchu ogółem odprawiono 193 969 pasażerów o 27 386 więcej (+16%) niż w tym samym miesiącu zeszłego roku. Od początku roku na pyrzowickim lotnisku obsłużonych zostało 659 709 podróżnych to o 77 449 więcej (+13%) w porównaniu z pierwszymi czterema miesiącami 2014 roku.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające pyrzowickim lotniskiem prognozuje, że w 2015 roku zostanie przekroczona granica 3 mln obsłużonych podróżnych. W tegorocznym rozkładzie letnim można polecieć z Pyrzowic na 95 trasach,  35 regularnych i 60 czarterowych.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Port w tym roku zakończy liczne inwestycje, które pozwolą podnieść standard i jakość obsługi pasażerów i linii lotniczych. 28 maja br. do użytku zostanie oddana nowa droga startowa o długości 3 200 metrów. W czerwcu br. zakończy się budowa płyty do odladzania statków powietrznych oraz nowej płyty dla samolotów cargo. Na początku wakacji pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu przylotowego. W III kwartale br. rozpocznie się rozbudowa hali odlotów w terminalu A, która zostanie dwukrotnie powiększona o powierzchnie uwolnione po przeniesieniu przylotów z tego obiektu do nowego terminalu. W Katowice Airport trwa także budowa nowego terminalu cargo. Inwestycja realizowana w południowo-wschodniej części lotniska zakończy się w II kwartale 2016 roku.

(Informacja prasowa)