easyJet poleci z Krakowa do Lyonu!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

easyJet Majorka PMIeasyJet, największa brytyjska linia lotnicza, uruchamia nowe połączenie z portu lotniczego Kraków Airport do francuskiego Lyonu. Pierwsze loty zaplanowane są już na wiosnę 2015!

Lyon to najstarsze miasto we Francji, serce wschodniej części kraju i doskonała baza do wyjazdów w francuskie Alpy. Położone jest ono nad rzekami Rodan i Saona i już w 1998 roku zostało wpisane na listę UNESCO.

Lyon to połączenie nowoczesności z historią, kulturą i sztuką. Co roku odbywają się tu liczne targi i konferencje, a samo miasto jest siedzibą giełdy oraz wielkich banków. Malownicze położenie, przepięknie zachowane zabytki, urocze kawiarnie i restauracje, to tylko niektóre z atrakcji wielowiekowej stolicy regionu Rodan-Alpy. Miasto znane jest jako ośrodek francuskiego przemysłu włókienniczego i światowa stolica jedwabiu. Odwiedzając je warto wejść na chwilę do Muzeum Historii Włókiennictwa, które prezentuje bogate tradycje miasta w produkcji jedwabiu i umożliwia obejrzenie jednej z największych na świecie kolekcji lyońskiego i azjatyckiego jedwabiu i tkanin. Turystom Lyon oferuje niezliczone zabytki, spotkania z kulturą i sztuką (to właśnie tu tworzyli wyjątkowi artyści pióra tacy jak Antoine de Saint-Exupéry i Éric-Emmanuel Schmitt!) oraz ekscytujące życie nocne.

easyJet nieustannie rozwija swoją sieć połączeń zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Wprowadzenie do oferty lotów łączących Kraków i Lyon jest znaczącym przełomem – to pierwsze bezpośrednie połączenie pomiędzy Małopolską a regionem Rodan-Alpy. Wierzymy, że loty na tej trasie będą cieszyły się popularnością zarówno wśród klientów biznesowych, jak i urlopowiczów oraz turystów zafascynowanych francuską kulturą i kuchnią. Jesteśmy przekonani, że połączenie przyciągnie również kolejne grupy podróżujących do Krakowa” – skomentował Thomas Haagensen, Country Director Switzerland/Germany.

Bardzo cieszy nas ciągły rozwój easyJet, naszego wieloletniego, stabilnego partnera w Kraków Airport.easyJet to drugi, najbardziej popularny przewoźnik na naszym lotnisku i jesteśmy bardzo zadowoleni z perspektywy dalszej, owocnej współpracy – dodał Jan Pamuła, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Loty na trasie Kraków – Lyon będą odbywały się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Pierwszy lot planowany jest na 29 Marca 2015, a połączenie będzie całoroczne. To pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicy Małopolski do Lyonu. Bilety dostępne są już na stronie internetowej www.easyJet.com.

(Informacja prasowa)