Emirates otwierają jedyne codzienne połączenie między USA a Grecją dostępne przez cały rok

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Emirates rozpoczęły codzienne loty między Newark-Liberty a Dubajem przez port lotniczy w Atenach. Tym samym Newark dołącza do siatki połączeń przewoźnika jako dwunasty kierunek na terytorium Stanów Zjednoczonych i drugi w nowojorskim obszarze metropolitarnym, uzupełniając cztery codzienne loty na trasie Dubaj-Nowy Jork (JFK). Pasażerowie wsiadający na pokład w Newark lub Dubaju będą mogli zakończyć podróż w Atenach lub polecieć dalej.

Nowe połączenie połączy największy obszar metropolitarny Ameryki z Dubajem przez jedną z największych europejskich stolic – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West. – Otwarcie całorocznego, codziennego połączenia na tej trasie umożliwi nam skierowanie wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej oferty Emirates do pasażerów przez dłuższy czas zaniedbywanych przez innych przewoźników. Przewidujemy, że loty będą cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem i zwiększą ruch biznesowy, kulturalny i turystyczny po obu stronach Atlantyku – dodał.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdy na naszym lotnisku pojawia się nowa oferta lotów czy przewoźnik – powiedziała Diane Papaianni, dyrektor naczelna portu lotniczego Newark-Liberty. – Możemy pochwalić się rozległą siatką połączeń i cieszymy się, że linie Emirates dołączyły do naszej rodziny przewoźników i że dzięki temu możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości podróży.

Loty Emirates będą realizowane przez samolot szerokokadłubowy Boeing 777-300ER z silnikiem General Electric GE90, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot zdoła przewieźć w luku bagażowym do 19 ton cargo.

Codzienny rejs Emirates nr EK209 z Dubaju zaplanowano na 10:50 czasu lokalnego, z lądowaniem w Atenach o 14:25. Następnie samolot odlatuje o 16:40, lądując w Newark o 22:00 tego samego dnia. Codzienny rejs Emirates nr EK210 z Newark zaplanowano na 23:45, z lądowaniem w Atenach następnego dnia o 15:05. Następnie samolot startuje z lotniska w Atenach o 17:10, lądując w Dubaju o 23:50, zapewniając dogodne połączenia do ponad 50 kierunków w Indiach, Australii i na Bliskim Wschodzie.

Nowe połączenie znacząco ułatwi podróż potężnej greckiej diasporze w USA, która liczy około 1,3 miliona osób, z których najwięcej mieszka w Nowym Jorku i okolicach.

Loty Emirates do Grecji

Pasażerowie wysiadający w Atenach będą mieli okazję zwiedzić słynne na całym świecie zabytki, m.in. Partenon, Akropol czy Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Nacieszywszy się historią, kulturą i kuchnią Aten, podróżujący mogą wybrać się na pobliskie wyspy, takie jak Santorini, Mykonos, Korfu, Rodos, Kretę czy do Salonik, które od dawna cieszą się popularnością wśród zakochanych i par młodych udających się w podróż poślubną.

Osoby planujące lot z Aten do innych kierunków w Grecji, takich jak Korfu, Mykonos czy Santorini, mogą skorzystać z usług linii A3 (Aegean) czy OA (OlympicAir). Ponadto pasażerowie mogą polecieć z Aten do miejscowości za granicą: Kairu, Tirany, Belgradu, Bukaresztu i Sofii.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Hello, Newark

Newark zapewnia podróżującym do USA doskonałe połączenie z najczęściej odwiedzanym miastem Ameryki – Nowym Jorkiem. Po wylądowaniu w Newark pasażerów dzieli już tylko krótka jazda samochodem od broadwayowskich przedstawień, najpopularniejszych restauracji oraz słynnych na całym świecie muzeów i centrów handlowych na Manhattanie. Newark to także punkt przesiadkowy, z którego łatwo dotrzeć do szeregu miejscowości w stanach Nowy Jork, Connecticut i New Jersey, gdzie na turystów czekają plaże i nadmorskie promenady, szlaki piesze, rejsy morskie i centra handlowe.

Podróżujący do kierunków poza stanem New Jersey i nowojorskim obszarem metropolitarnym mogą skorzystać z usług partnerów Emirates – linii JetBlue Airways, Alaska Airlines i Virgin America – w których ofercie znajduje się ponad 100 miejscowości na terytorium USA, Meksyku i na Karaibach. Ponadto linie Emirates uznają program TSA PreCheck na trasach z USA, zapewniając pasażerom jeszcze większą wygodę podróży.

Emirates w USA

Od chwili uruchomienia połączenia do Nowego Jorku w 2004 roku linie Emirates przewiozły na trasach do USA ponad 16,1 miliona pasażerów. Obecnie przewoźnik realizuje loty do 12 miast w Stanach Zjednoczonych – Newark (EWR) przez Ateny, Fort Lauderdale (FLL), Orlando (MCO), Chicago (ORD), Bostonu (BOS), San Francisco (SFO), Los Angeles (LAX), Seattle (SEA), Dallas (DFW), Houston (IAH), Waszyngtonu (IAD) i Nowego Jorku (JFK), w tym lot transatlantycki na trasie JFK-Mediolan Malpensa (MXP) oraz połączenia towarowe do Atlanty i Columbus. Oddział Emirates SkyCargo transportuje do 650 ton amerykańskich towarów tygodniowo – w tym części samochodowe z Nowego Jorku, jabłka i wiśnie z Seattle czy sprzęt do wydobycia ropy i gazu z Houston – przyczyniając się do rozwoju handlu i zapewniając amerykańskim przedsiębiorcom dostęp do nowych rynków w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

(Informacja prasowa)