Emirates uruchamiają najkrótsze na świecie połączenie A380

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates Airbus A380Emirates uruchomiły połączenie A380 na trasie z Dubaju do Kuwejtu. To najkrótszy na świecie regularny lot obsługiwany przez tę maszynę. Pierwsze lądowanie A380 na Międzynarodowym Lotnisku w Kuwejcie zbiegło się z 25. rocznicą lotów przewoźnika do tego kraju.

Od 1989 roku sukcesywnie rozwijaliśmy nasze połączenia do Kuwejtu, by dzisiaj móc zaoferować pasażerom pięć codziennych lotów do tego kraju, a już wkrótce wprowadzić kolejne. Przez lata nasi pasażerowie podróżujący do oraz z Kuwejtu mogli korzystać z naszych nagradzanych produktów i usług, a teraz dodatkowo mogą latać na pokładzie flagowej maszyny w naszej flocie – powiedział Szejk Majid Al Mualla, wiceprezes ds. operacji handlowych linii Emirates.

Lot do Kuwejtu na pokładzie A380 w barwach Emirates trwa zaledwie godzinę i 45 minut – jest to obecnie najkrótsze połączenie obsługiwane przez tę maszynę. Od 2008 r. 27,5 mln pasażerów przewoźnika podróżowało na pokładzie A380. Emirates posiadają obecnie w swojej flocie 50 maszyn tego typu.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Kuwejt jest drugim po Arabii Saudyjskiej bliskowschodnim kierunkiem Emirates obsługiwanym przez Airbusa A380.

W ciągu 25 lat trasę do Kuwejtu na pokładach samolotów Emirates pokonało około 7,8 mln pasażerów. Natomiast na przestrzeni zaledwie pięciu ostatnich lat Emirates SkyCargo przetransportowało ponad 140 mln kg towarów, wspierając tym samym gospodarkę Kuwejtu.

(Informacja prasowa)