Emirates zaprezentują nowe fotele klasy biznes na targach ITB w Berlinie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates Boeing B777-300EREmirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie i jeden z czołowych przewoźników pod względem innowacyjnych produktów zwiększających wygodę podróży pasażerów, planują zaprezentować nowe siedzenie zaprojektowane dla klasy biznes na pokładzie Boeinga 777. Fotele zostaną oficjalnie pokazane podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie, które odbędą się w dniach 9-13 marca tego roku. 

Nowy fotel zadebiutuje na pokładzie 170. samolotu Boeing 777 Emirates w wersji -300ER, który ma trafić do floty przewoźnika w listopadzie 2016 roku.

Siedzenia dotychczas montowane w Boeingach 777 w klasie biznes już teraz należą do najlepszych w branży. Natomiast nasz nowy fotel wyznacza całkiem nowy poziom komfortu. Nadaliśmy mu świeży i nowoczesny wygląd, zachowaliśmy wszystkie dotychczasowe funkcje, które tak bardzo spodobały się naszym klientom, i dodaliśmy kilka nowych, jednocześnie zwiększając wygodę siedzenia i spania – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Opracowując nowe produkty dla Emirates, zawsze kierujemy się przede wszystkim jakością podróży pasażerów. To proces ewolucyjny i rewolucyjny zarazem. Z jednej strony dążymy do kolejnego przełomu, a z drugiej stale szukamy sposobów, aby ulepszyć naszą dotychczasową ofertę w każdym szczególe. Wierzymy, że nowe siedzenia w klasie biznes zapewnią jeszcze lepszy komfort i jakość podróży naszym klientom premium. Nie możemy się doczekać odbioru pierwszego Boeinga 777 z nowymi siedzeniami pod koniec tego roku i reakcji naszych pasażerów. Jestem przekonany, że będzie ona pozytywna – dodał Clark.

Za inspirację do opracowania budowy i wyglądu nowego fotela Emirates dla klasy biznes posłużyło wnętrze współczesnego samochodu sportowego. Odzwierciedlają to charakterystyczne romby wyszyte na jasnoszarym pokryciu wykonanym z naturalnej skóry, ergonomiczne zagłówki oraz opływowy kształt. Odległość między siedzeniami, zaprojektowanymi z myślą o większej wygodzie pasażera, wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je w płaszczyźnie 180 stopni do pełnej pozycji leżącej.

W nowym fotelu zachowano wiele najpopularniejszych funkcji dotychczasowego modelu montowanego w Boeingach 777 Emirates w klasie biznes. Nowości obejmują dodatkowo podręczny barek, personalne ekrany o przekątnej 23 cali (jedne z największych wśród przewoźników) z wielokrotnie nagradzanym systemem rozrywki pokładowej ice, oraz najnowszy dotykowy panel sterowania siedzeniami.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia w porcie USB, wyświetlać zawartość swoich urządzeń bezpośrednio na ekranie systemu rozrywki pokładowej dzięki portowi HDMI, jak również skorzystać z ulepszonej regulacji natężenia światła do czytania lub odpoczynku. Linie Emirates zmieniły także przegrodę między fotelami, kieszeń na magazyny, podnóżek, miejsce na obuwie, a ponadto powiększyły stolik na jedzenie.

Nowy model został utrzymany w ciemno- i jasnoszarych kolorach, przełamanych wykończeniem z orzechowego forniru wokół personalnego ekranu, panelu sterowania, barku i przegrody, zgodnie z charakterystyczną paletą kolorów przewoźnika, używaną we wnętrzach samolotów.

Emirates zachowają obecny układ siedzeń 2-3-2 we wszystkich Boeingach 777 w klasie biznes oraz dotychczasową liczbę foteli w klasie biznes, która wynosi 42 w każdym samolocie. Począwszy od dostawy pierwszej maszyny w listopadzie, wszystkie nowe Boeingi 777 będą wyposażone w nowe fotele. Siedzenia produkuje amerykańska firma B/E Aerospace w zakładach znajdujących się na terytorium Irlandii i stanu Karolina Północna.

Emirates dysponuje największą na świecie flotą niezwykle popularnych Boeingów 777 – obecnie w jej skład wchodzi 155 maszyn, a ponadto linie oczekują na dostawę kolejnych 188.

Przewoźnik zaprezentuje swój najnowszy fotel, a także inne innowacyjne produkty i usługi podczas targów ITB Berlin 2016 na stoisku Emirates, które będzie znajdowało się w hali 22a od 9 do 13 marca tego roku.

(Informacja prasowa)