Etihad Aviation Group i Lufthansa Group rozszerzają współpracę

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Etihad Aviation Group i Lufthansa German Airlines, członek największej grupy lotniczej w Europie, ujawniły dziś szczegóły nowego komercyjnego partnerstwa.

Dwie grupy lotnicze zawarły wartą 100 mln dolarów umowę w zakresie cateringu i podpisały Memorandum of Understanding (protokół ustaleń) na współpracę w zakresie utrzymania, konserwacji i naprawy floty.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Abu Zabi, prezesi obu grup ujawnili szczegóły planów dotyczących poszerzonej współpracy komercyjnej.

Partnerstwa są trzonem naszej strategii i pozostaną dla nas fundamentalne w efektywnym działaniu w tym złożonym i konkurencyjnym globalnym środowisku,” – powiedział James Hogan, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Etihad Aviation Group.

Nasza współpraca z jedną z najbardziej rozwiniętych i rozpoznawalnych marek w branży lotniczej stanowi niezaprzeczalnie najważniejsze nie udziałowe partnerstwo (non-equity), jakie kiedykolwiek ogłosiliśmy,” – dodał.

To partnerstwo jest platformą do znacznie szerszej współpracy dla naszych dwóch organizacji. Pokazuje także zaangażowanie Zarządu Etihad Aviation Group i Abu Zabi
w rozwój europejskiej strategii,” – podsumował.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Cieszymy się z możliwości wzmocnienia naszej współpracy z Etihad Aviation Group. Razem możemy stworzyć wartość dodaną dla naszych klientów i udziałowców. Partnerstwo z Etihad Aviation Group idealnie wpisuje się w globalną strategię Lufthansa Group, zarówno dla naszych linii pasażerskich, jaki i spółek usługowych,” – powiedział Carsten Spohr, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Lufthansa Group.

Podczas trwania czteroletniego kontraktu, firma cateringowa Lufthansy LSG Sky Chefs, będzie świadczyć usługi cateringowe dla Etihad Airways w 16 miastach na terenie Europy, Azji i obu Ameryk. Tym samym, LSG stanie się największym dostawcą usług cateringowych dla narodowej linii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, poza bazą w Abu Zabi.

Etihad Aviation Group i Lufthansa Technik (LHT) podpisały również protokół ustaleń dotyczący współpracy w zakresie usług konserwacji i napraw floty w Etihad Airways i liniach udziałowych, a także o możliwości współdziałania z Etihad Airways Engineering.

Etihad Airways i Lufthansa będą szukać dalszych możliwości współpracy na wielu polach, w tym w zakresie operacji frachtowych oraz pozyskiwania klientów i usług pasażerskich, aby zwiększyć swoją konkurencyjność zarówno na rynku europejskim, jak i globalnym.

Od dzisiaj, 1 lutego, w sprzedaży są już rejsy między Abu Zabi i Niemcami, zgodnie z wcześniej ogłoszonym porozumieniem o współdzieleniu kodów rejsów. Kod „LH” Lufthansy znajdzie się na dwóch rejsach dziennie Etihad Airways pomiędzy Abu Zabi a Frankfurtem i Monachium. Kod „EY” Etihad będzie widoczny na rejsach międzykontynentalnych Lufthansy z bazy we Frankfurcie, biznesowej i handlowej stolicy Niemiec, do Rio De Janeiro w Brazylii i stolicy Kolumbii, Bogoty, po uzyskaniu akceptacji rządowej.

(Informacja prasowa)