Eurowings uruchamia zewnętrzną rekrutację pilotów

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Eurowings (2)Eurowings Europe rozpoczęło wczoraj zewnętrzną rekrutację pilotów. Od 11 sierpnia ogłoszenia o stanowiskach były dostępne dla pracowników Lufthansa Group, wśród których zainteresowanie okazało się bardzo duże. Napłynęła ogromna liczba aplikacji ze strony pilotów zatrudnionych w Lufthansa Group, a także od pilotów odbywających szkolenie w szkole lotniczej Lufthansy w Bremie. Część wewnętrznych zgłoszeń na stanowiska pierwszych oficerów zaspokoiła potrzeby na pierwszy rok działalności linii, a zapotrzebowanie na dodatkowe załogi nadal jest duże.

Rekrutacja wewnętrzna przebiega zgodnie z planem równolegle z zewnętrzną, przy czym preferowani są aplikanci zatrudnieni dotychczas w ramach Grupy.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza oferta wewnętrzna spotkała się w ramach Grupy z tak entuzjastyczną reakcją od samego początku. Jesteśmy przekonani, że wszystkie etaty zostaną obsadzone przez najlepiej wyszkolonych pilotów,” skomentował Karl Ulrich Garnadt, Członek Zarządu Deutsche Lufthansa AG i Prezes Rady Nadzorczej Lufthansa Passage.

Założone w Austrii Eurowings Europe oferują nowym pilotom atrakcyjne możliwości rozwoju ścieżki zawodowej i konkurencyjne pakiety ubezpieczeniowe. Wybrani kandydaci mogą liczyć na pracę na Airbusach A320. Od marca 2016 roku Eurowings Europe będzie zatrudniać do 12 nowych pilotów miesięcznie. Nowe Eurowings będą walczyć dynamicznym rozwojem o pozycje trzeciego co do wielkości przewoźnika niskokosztowego w Europie.

Aplikacje można składać poprzez europejską stronę internetową przewoźnika:

https://www.career.aero/eurowings/

(Informacja prasowa)