Finnair instaluje najszybsze na rynku Wi-Fi w całej krótkodystansowej flocie samolotów Airbus

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

a321-sharklet-view-3Finnair podpisał umowę z Viasat Inc., firmą świadczącą globalne usługi szerokopasmowego dostępu do internetu i inne usługi technologiczne, w celu zainstalowania szybkiego, bezprzewodowego łącza we wszystkich Airbusach serii A320 krótkodystansowej floty w Europie. Nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów.

Instalowanie Wi-Fi w samolotach Finnaira rozpocznie się w maju 2017 roku, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2018. Dzięki łączu o szybkości 12 Mbps i więcej, na pasażera, nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów, umożliwiając również korzystanie z coraz popularniejszej usługi streamingu filmów.

ViaSat zapewnia kompleksowe połączenia internetowe w całej flocie Finnaira i dzięki współpracy z Eutelsat, dostarcza szybki internet satelitarny, obejmujący całą Europę.

„Nasi klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość łączenia się z siecią podczas lotów. Ulepszenie łączności na pokładach samolotów pozwala na dalszy rozwój portalu Finnaira, który ułatwi klientom przeglądanie wiadomości, korzystanie z rozrywki czy robienie zakupów z własnych urządzeń mobilnych”, mówi Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich. „Jesteśmy zadowoleni, że współpracujemy z ViaSat przy tym projekcie, ponieważ będziemy mogli zapewnić naszym klientom najlepsze połączenie Wi-Fi z dostępnych obecnie na rynku.”

Finnair to linia lotnicza, która patrzy daleko w przyszłość i jest ceniona na całym świecie za wysoką jakość obsługi klientów”, mówi Don Buchman, wiceprezes i menedżer działu informacji handlowej w ViaSat. „Dzięki systemowi Wi-Fi od ViaSat, aktywowanemu na pokładach samolotów w całej Europie przez Eutelsat, Finnair może świadczyć lepszą jakość usług swoim klientom, dając im swobodę w używaniu własnych urządzeń przy korzystaniu z usług internetowych w nowy sposób – od udoskonalonych zakupów on-line po niestandardową ofertę rozrywkową.”

W lipcu zeszłego roku Finnair ogłosił, że do maja 2017 roku, cała długodystansowa flota Airbus A330 zostanie zmodernizowana dzięki łączności Wi-Fi. Przewoźnik aktualnie obsługuje sześć Airbusów A350 XWB, które oferują pasażerom bezprzewodowe połączenie, a linia lotnicza czeka na przejęcie, kolejnych pięciu Airbusów A350 do końca przyszłego roku.

Zarówno w samolotach długodystansowej jak i krótkodystansowej floty zaplanowano zainstalowanie łącza internetowego do czerwca 2018 roku, co umożliwi pasażerom tranzytowym połączenie z Wi-Fi na ponad tysiącu trasach Finnaira. Dodatkowo, otworzono niedawno dla Finnaira strefę zasięgu Wi-Fi nad przestrzenią powietrzną Chin, po jej uprzednim zamknięciu ze względu na ograniczenia nałożone przez władze.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Bezprzewodowy dostęp do internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum, oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić czasowy dostęp do Internetu liczony na godziny lub na cały czas trwania lotu.

(Informacja prasowa)