Finnair uznany za najbardziej punktualną europejską linię lotniczą w 2014

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Finnair Airbus A330 HelsinkiFinnair odnotował w całym 2014 roku najmniej spóźnień spośród największych europejskich przewoźników. Zgodnie z danymi FlightStats, serwisu statystycznego gromadzącego dane dla sektora lotniczego, o czasie wylądowało aż 90,58 procent lotów Finnaira.

FlightStats wyróżnił także sojusz oneworld, do którego łącznie z Finnairem należy 15 czołowych linii lotniczych, a także mniejsi stowarzyszeni z nimi przewoźnicy, ze wszystkich regionów świata. Sojusz jako całość został uznany za najbardziej punktualny na świecie, jego wskaźnik punktualności wyniósł 79,97 procent.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nagrody FlightStats zostały przyznane na podstawie niezależnej analizy około 32 milionów lotów obsłużonych w ubiegłym roku przez 250 linii lotniczych na całym świecie. Wyniki porównania wykazały, że Finnair i pozostali członkowie oneworld byli w tym okresie bardziej punktualni niż linie lotnicze zrzeszone w innych globalnych sojuszach lotniczych.

Oprócz Finnaira, inne linie lotnicze sojuszu oneworld, także zostały wysoko ocenione w konkursie FlightStats 2014. W kategorii największych światowych przewoźników czterech członków sojuszu zdobyło miejsce na liście dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie – Iberia (trzecie miejsce, z 88,46 procentowym wskaźnikiem punktualności), Japan Airlines (czwarte miejsce, z 87,78 procentowym wskaźnikiem punktualności), airberlin (ósme miejsce, z 85,70 procentowym wskaźnikiem punktualności) i LAN Airlines (dziewiąte miejsce, z 85,63 procentowym wskaźnikiem punktualności).

W regionie Azji i Pacyfiku Japan Airlines zostały najbardziej punktualną linią lotniczą już trzeci rok z rzędu, a linie Qantas uplasowały się na ósmym miejscu w tej kategorii. Qatar Airways zdobyły trzecie miejsce w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, a linie Royal Jordanian siódme. LAN Airlines zostały drugim najbardziej punktualnym przewoźnikiem spośród głównych linii lotniczych Ameryki Południowej, a linie TAM znalazły się na czwartym miejscu w tej samej kategorii. W Ameryce Północnej US Airways zdobyły miejsce szóste, a ich partnerskie American Airlines także uplasowały się na liście 10 najbardziej punktualnych linii lotniczych w tym regionie.

Kolejny członek oneworld – linie Iberia Express – zostały uznane, za najbardziej punktualne tanie linie lotnicze na świecie.

Według serwisu FlightStats „nagrody zostały stworzone, by wyróżnić linie lotnicze i lotniska, które niezmiennie wykazują dbałość o wysokie standardy i wzorowo dotrzymują umów, punktualnie dowożąc pasażerów na miejsce.”

15 linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu oraz ich partnerzy obsługują loty do prawie tysiąca miast w ponad 150 krajach, przewożąc 1,4 miliona pasażerów dziennie. Na potrzeby rankingu FlightStats zanalizował 3,713,154 loty w ramach oneworld w 2014 roku.

(Informacja prasowa)