Hiszpańskie linie lotnicze Vueling odebrały pierwszy samolot A320 wyposażony w wygodniejszą kabinę, w której zastosowano innowacyjną koncepcję Airbusa Space-Flex

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

A320 VUELING_INTERIOR CABIN_02_Hiszpański przewoźnik Vueling, niskokosztowa platforma grupy International Airlines Group (IAG), odebrał swój pierwszy samolot A320 z kabiną w nowej konfiguracji Vueling. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu kabiny i najnowszej generacji fotelom Vueling zaoferuje pasażerom większy komfort oraz więcej przestrzeni, a jednocześnie doda sześć miejsc pasażerskich.

Nowa kabina Vueling jest wyposażona w innowacyjny moduł Airbus Space-Flex, który pozwala na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni z tyłu kabiny. Vueling jest pierwszym klientem, który skorzysta z nowych limitów liczby pasażerów na pokładzie, które – w połączeniu z modułem Airbus Space-Flex – zwiększą pojemność A320 ze 180 do 186 miejsc przy jednoczesnym zachowaniu wyższego komfortu, jaki zapewniają siedzenia Airbus o szerokości 18 cali (45,72 cm).

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Innowacyjne rozwiązanie Airbus nie tylko daje przestrzeń na dodatkowe siedzenia, ale obejmuje również toaletę w pełni dostępną dla osób niepełnosprawnych. Umieszczenie na pokładzie rekonfigurowalnej toalety przyjaznej niepełnosprawnym możliwe było dzięki prostemu połączeniu dwóch zwykłych toalet Space-Flex w jedną w podobny sposób, jak na pokładzie samolotów szerokokadłubowych Airbus.

Model A320ceo, wyposażony w silniki IAE i Sharklety, jest częścią liczącej 62 egzemplarze floty samolotów z rodziny A320 (30 A320ceo i 32 A320neo) zamówionych przez Vueling w sierpniu 2013 roku. Dziś flota przewoźnika składa się z ponad 90 samolotów z rodziny A320, które obsługują połączenia krajowe i regionalne do Europy, Afryki Północnej i na Bliski Wschód. Rodzina samolotów A320 to najlepiej sprzedająca się linia produktów wąskokadłubowych na świecie. Dotychczas zamówiono już ponad 11 500 tych samolotów, a przeszło 6 450 dostarczono 400 klientom i operatorom na całym świecie.

(Informacja prasowa)