Już wkrótce Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w Dallas

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2014-07-26 Red Bull Air Race Gdynia Statek (66)Austriak Hannes Arch wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, jednak jego przewaga nad Paulem Bonhomme’em i Nigelem Lambem, którzy podczas ostatniego wyścigu w angielskim Ascot zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, jest niewielka. Kolejne zmagania pilotów będziemy śledzić 6-7 września. Szósty przystanek zawodów odbędzie się 6 i 7 września na jednym z największych stadionów sportowych w USA w Dallas/Fort Worth.

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race przenoszą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie już w najbliższy weekend na torze Texas Motor Speedway w Dallas/Fort Worth toczyć się będzie kolejny wyścig. Austriak Hannes Arch spróbuje utrzymać kurczącą się przewagę nad ambitnymi rywalami, Paulem Bonhomme’em i Nigelem Lambem, którzy podczas ostatniego wyścigu w rodzinnym kraju zaliczyli znakomite występy i wspięli się na dwa najwyższe stopnie podium.

Na najbliższy przystanek w USA na torze zwanym „The Great American Speedway” czekają szczególnie amerykańscy piloci: Kirby Chambliss, mistrz świata z 2006 roku, urodzony w teksańskim mieście Corpus Christi oraz Michael Goulian z Massachusetts, który w 2009 roku wygrał przystanek w Budapeszcie. Odbywające się 6-7 września Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race będą pierwszymi na amerykańskiej ziemi od czasu wyścigu w Nowym Jorku w 2010 roku, kiedy to triumfował Bonhomme, a Chambliss zajął trzecie miejsce. Po raz pierwszy także powietrzny wyścig rozegra się na torze NASCAR. Piloci będą startować i lądować po wewnętrznej stronie toru, co z pewnością wzbudzi zachwyt publiczności zebranej na trybunach.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Arch, mistrz świata z 2008 roku, wygrał pierwsze dwa wyścigi tego sezonu, jednak podczas ostatniego przystanku w Ascot popełnił zbyt dużo błędów i ostatecznie zajął ósme miejsce. Obecnie ma na kocie 43 punkty. Tymczasem Bonhomme w końcu przerwał złą passę i we wspaniałym stylu wygrał wyścig w rodzinnym kraju, co zapewniło mu 12 dodatkowych punktów. W klasyfikacji generalnej plasuje teraz się na drugim miejscu z sumą 42 punktów.

 Zmagania najlepszych pilotów wyścigowych w Dallas będzie można oglądać na żywo w niedzielę 7 września od godziny 20.00 na www.redbull.tv

KALENDARZ WYŚCIGÓW RED BULL AIR RACE 2014

  1. Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 28 lutego / 1 marca

  2. Rovinj, Chorwacja 12/13 kwietnia

  3. Kuala Lumpur/Putrajaya, Malezja 17 / 18 maja

  4. Gdynia, Polska 26 / 27 lipca

  5. Ascot, Wielka Brytania 16 / 17 sierpnia

  6. Dallas/Fort Worth, USA 6 / 7 września

  7. Las Vegas, USA 11 / 12 października

  8. Spielberg, Austria 25 / 26 października

(Informacja prasowa)