Kwiecień czwartym miesiącem wzrostów z rzędu w Katowice Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice_AirportCzwarty miesiąc 2016 roku Katowice Airport zamknęło ze wzrostem w segmencie ruchu całkowitego w ramach którego obsłużono 199 410 pasażerów o 5,4 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegło, był to najlepszy kwiecień w historii portu.

Od początku roku na pyrzowickim lotnisku obsłużono 719 457 podróżnych czyli o 59 tys. więcej (+9,1%) niż w okresie od stycznia do końca kwietnia 2015 roku.

Kwiecień 2016 roku był szesnastym miesiącem z rzędu w którym odnotowaliśmy wzrost całkowitego ruchu pasażerskiego. Według naszych prognoz ruch w Katowice Airport nadal będzie rósł i ten rok zamkniemy rekordowym wynikiem 3,3 mln obsłużonych podróżnych. Przyczyni się do tego m.in. rozwój siatki połączeń linii lotniczej Wizz Air, która ogłosiła otwarcie w rozkładzie zima 2016/2017 trzech nowych tras: do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote. Nowości pojawią się także w ruchu czarterowym. W czwartek 7 lipca br. po raz pierwszy bezpośrednio będzie można polecieć z Katowice Airport na Dominikanę. Z kolei w zimowym rozkładzie, w ofercie biur podróży z wylotem z Pyrzowic, już pojawił się Oman, Wyspy Zielonego Przylądka i Gambia. Ponadto ponownie będzie można wybrać się na wakacje do Kenii. – powiedział Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W Katowice Airport zgodnie z planem kończą się dwie ważne inwestycje. W maju 2016 roku do użytku oddany zostanie nowy terminal cargo wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zakończony zostanie także generalny remont terminalu pasażerskiego A, który udostępniony zostanie pasażerom na początku czerwca. Trwa inwestycja związana z przekształceniem starej drogi  startowej w drogę kołowania oraz dostosowanie pola manewrowego lotniska do II kategorii operacji lotniczych. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpocznie budowę nowej wieży kontroli ruchu lotniczego, a spółka Chopin Airport Development, na podstawie umowy franczyzowej z Marriott International, rozpocznie budowę  hotelu pod marką Moxy.

(Informacja prasowa)