Letni rozkład lotów w Kraków Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Krakow Airport LogoLetni rozkład lotów w Kraków Airport to 60 połączeń regularnych, do 57 portów w 18 krajach oraz 14 kierunków czarterowych. Sezon letni rozpoczął się w niedzielę, 29 marca.

Bogata oferta połączeń gwarantuje podróżnym nie tylko duży wybór kierunków wakacyjnych, ale również wiele ciekawych połączeń biznesowych. Siatka połączeń z Kraków Airport obejmuje większość stolic europejskich oraz największe porty hubowe (takie jak Londyn Heathrow czy Frankfurt), z których można podróżować do najbardziej odległych zakątków świata.

mapka_POLACZENIA_24_marzecPierwszą z czterech nowości regularnych jest całoroczne połączenie easyJet do francuskiego Lyonu. Rejsy do stolicy regionu Rodan-Alpy odbywać się będą od 29 marca br. 3 razy w tygodniu (wtorki, czwartki i niedziele).

Z pierwszym dniem maja po kilkuletniej przerwie na krakowskie lotnisko powróci największa brytyjska linia lotnicza British Airways, która zainauguruje rejsy pomiędzy Kraków Airport a największym lotniskiem Europy – Londyn Heathrow. Pierwotnie połączenie to miało być realizowane tylko w sezonie letnim, ale z uwagi na dobrą sprzedaż zostaje w rozkładzie na cały rok. Bezpośrednie loty na Heathrow to doskonałe uzupełnienie oferty przewozowej zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak również rodzinnych i turystycznych. Połączenie latem odbywać się będzie cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele), zimą trzy razy w tygodniu.

Wśród nowości znajdzie się też całoroczne połączenie na trasie Kraków – Zurych, oferowane przez powracające do Kraków Airport szwajcarskie linie lotnicze Swiss International Air Lines oraz uruchomiona przez królewskie holenderskie linie lotnicze KLM trasa pomiędzy Krakowem a lotniskiem Amsterdam Schiphol. Loty do Zurychu odbywać się będą cztery razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki i niedziele), zaś do Amsterdamu codziennie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Codzienne loty do Gdańska po kończącym działalność Eurolocie przejmie od 1 kwietnia PLL LOT.

W związku z dużą popularnością niektórych kierunków w sezonie letnim czterech przewoźników zaplanowało zwiększenie częstotliwości rejsów z/do Krakowa. Ryanair zapowiedział zwiększenie liczby lotów w całym sezonie letnim z Kraków Airport do czterech portów: Dublina (do 9 tygodniowo), Eindhoven (do 3 tygodniowo), Liverpoolu (do 3 tygodniowo) i Londynu (do 16 tygodniowo). Ponadto w porównaniu do poprzedniego rozkładu lotów irlandzkie linie lotnicze wprowadziły dodatkowe rejsy do: Mediolanu Bergamo (wrzesień), Bolonii (kwiecień, maj), Dublina (czerwiec), East Midlands (lipiec), Gdańska (czerwiec i sierpień), Oslo Rygge (lipiec-październik), Londynu Stansted (kwiecień, maj i październik) oraz Trapani (wrzesień). Więcej lotów zapowiedział też Finnair, dodając w szczycie sezonu letniego dodatkowy – szósty w tygodniu – rejs do Helsinek oraz Norwegian, który zwiększy częstotliwość lotów do Kopenhagi (do 5 tygodniowo) i Bergen (do 3 tygodniowo). Dodatkową, czwartą rotację dziennie, w szczycie sezonu letniego zapowiedziała także niemiecka linia airberlin, która lata z Krakowa na lotnisko Berlin Tegel.

W sezonie letnim powrócą do Kraków Airport, zawieszone w rozkładzie zimowym, typowe połączenia sezonowe: Barcelona El Prat (Vueling); Barcelona Girona, Cagliari, Kos, Majorka, Malaga, Pafos, Piza, Trapani (Ryanair); Helsinki (Finnair); Stuttgart (Germanwings).

Wśród czarterów nowość to Comiso na Sycylii.

(Informacja prasowa)