Linie Emirates dodają czwarte codzienne połączenie A380 do Bangkoku

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates A380 A6-EDE departs Birmingham (BHX) for Dubai on EK040 on 9 Sep 2009.Emirates, linie łączące ludzi, miejsca i gospodarki na całym świecie, zapowiedziały otwarcie czwartego codziennego połączenia obsługiwanego przez Airbus A380 między Dubajem i Bangkokiem. Zmiana zostanie wprowadzona 1 grudnia br. i zapewni wzrost oferowania na tej trasie.  

Nowe połączenie będzie obsługiwane przez A380 w konfiguracji dwuklasowej, jako rejs nr EK376 z Dubaju do Bangkoku i EK377 z Bangkoku do Dubaju. Dzięki zastąpieniu Boeinga 777-300ER nową maszyną oferowanie na trasie do stolicy Tajlandii zwiększy się o 255 miejsc w każdą stronę, czyli o 3 570 miejsc tygodniowo.

Tajlandia to ważny rynek dla linii Emirates, a dwupokładowy Airbus A380 cieszy się ogromną popularnością wśród pasażerów, odkąd po raz pierwszy wprowadziliśmy go na trasie do Tajlandii w 2009 roku. Dzięki dodatkowemu połączeniu A380 w konfiguracji dwuklasowej jeszcze więcej podróżnych będzie mogło poznać ten rewolucyjny samolot – powiedział Barry Brown, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations East.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Zarówno podróżujący w celach służbowych, jak i turystycznych często wybierają połączenie między Dubajem i Bangkokiem, a dodatkowy rejs A380 umożliwi nam zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania wśród pasażerów. Zapewni również znaczące korzyści ekonomiczne dzięki większej dostępności połączeń i lotów powrotnych – dodał Brown.

Airbus A380 Emirates w konfiguracji dwuklasowej może przewieźć 615 osób w klasach biznes i ekonomicznej. Wyposażony jest w 58 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 557 miejsc w klasie ekonomicznej.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą przestronnych samolotów A380, która liczy obecnie 64 maszyny, a kolejnych 76 samolotów tego typu czeka na dostawę. Airbusy A380 przewoźnika, które wiodą prym w branży pod względem innowacji i udogodnień pokładowych, obsługują 34 połączenia na całym świecie, w tym 11 na Dalekim Wschodzie: do Auckland, Bangkoku, Pekinu, Brisbane, Hongkongu, Melbourne, Perth, Seulu, Singapuru, Szanghaju i Sydney.

Samolot rejsu nr EK376 wystartuje z Dubaju o godzinie 3:30 i przyleci na lotnisko Suvarnabhumi tego samego dnia o 12:35. Rozkład ten umożliwia bezproblemową przesiadkę dla pasażerów podróżujących m.in. z Warszawy.

Rejs powrotny z Bangkoku nr EK377, popularny wśród mieszkańców państw Zatoki Perskiej, zaplanowano na godzinę 16:00, dzięki czemu pasażerowie będą mieli odpowiednio dużo czasu na dotarcie na lotnisko po wymeldowaniu z hoteli. Samolot tego rejsu ląduje w Dubaju tego samego dnia o 19:55 – łącznie lot trwa 6 godzin i 55 minut.

(Informacja prasowa)