Linie Emirates otwierają drugie codzienne połączenie A380 do Frankfurtu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

emirates_a380_frankfurt_launch_gate_event_4_credit_emiratesEmirates, linie łączące ludzi, miejsca i gospodarki na całym świecie, zapowiedziały uruchomienie drugiego codziennego połączenia do Frankfurtu, obsługiwanego przez Airbusa A380. Przewoźnik zapewni tym samym wzrost oferowania na tej trasie o 1155 miejsc tygodniowo, w tym o 280 w klasie pierwszej i biznes.

Od 1 stycznia 2016 r. loty nr EK47/48 linii Emirates, obecnie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER, będą realizowane przez Airbusy A380. Pierwsze regularne połączenie A380 między Frankfurtem i Dubajem otwarto we wrześniu 2014 r. Od tamtej pory linie Emirates przewiozły na tej trasie ponad 280 tys. pasażerów.

Nasze codzienne połączenie A380 do Frankfurtu okazało się niezwykle popularne, co pozwoliło nam na podjęcie decyzji o zwiększeniu oferowania na tej trasie. Wszystkie cztery obsługiwane przez nas lotniska w Niemczech cieszą się ogromnym zainteresowaniem, na trzech z nich nasze A380 lądują codziennie albo dwa razy dziennie. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć połączenia do innych niemieckich miast, które obecnie nie są obsługiwane w wystarczającym zakresie, co zapewniłoby podróżnym jeszcze większy wybór – powiedział Hubert Frach, Emirates’ Divisional Senior Vice President, Commercial Operations West.

Na pokładzie A380 obsługującego połączenie Dubaj-Frankfurt znajdzie się 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 429 komfortowych miejsc w klasie ekonomicznej. We wszystkich klasach pasażerowie będą mogli wybierać spośród ponad 2 tys. kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i grami w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen. Otrzymają także darmowy, bezprzewodowy dostęp do internetu, a posiłki będą dla nich przygotowywać najlepsi szefowie kuchni. W samolocie znajdą też jedyne na świecie pokładowe prysznice Shower Spa w klasie pierwszej i salon pokładowy – miejsce spotkań dla pasażerów klasy pierwszej i biznes.

emirates-a380-lands-in-frankfurt(1)Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerowie podróżujący z/do Frankfurtu na pokładzie nowego samolotu będą mogli zbierać punkty w programie Skywards. Ponadto będą im również przysługiwać bardzo wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Pasażerowie podróżujący w kabinach premium będą mogli także skorzystać ze specjalnej poczekalni na lotnisku we Frankfurcie oraz usługi szoferskiej.

Linie Emirates obsługują także dziewięć lotów cargo w tygodniu z Frankfurtu, przewożąc łącznie do 1 tys. ton ładunku tygodniowo. Wśród najczęściej przewożonych produktów znajdują się maszyny, środki chemiczne i lecznicze oraz sprzęt elektroniczny, które trafiają na rynki na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, a także USA i Meksyku.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Airbus A380 linii Emirates powstaje częściowo w zakładach Airbusa Hamburg-Finkenwerder. Różne jego części pochodzą od małych i średnich producentów z Niemiec – są to np. kuchnie pokładowe, tapicerka samolotowa, lakier czy wyposażenie dla obsługi naziemnej, co przekłada się na miliony euro w postaci inwestycji bezpośrednich. Program A380 linii Emirates przyczynia się do powstawania i utrzymywania miejsc pracy w sektorze produkcji na terenie globalnego łańcucha dostaw przewoźnika. Dotychczas linie zamówiły łącznie 140 samolotów A380, co czyni je największym nabywcą tego typu maszyn i odbiorcą ponad 40 procent wszystkich zamówień na A380. Airbus szacuje, że zamówienia przewoźnika na samoloty A380 utrzymują w Niemczech 14,5 tys. miejsc pracy w sposób bezpośredni, pośredni i indukowany.

(Informacja prasowa)