Linie Emirates otworzą codzienne połączenie do Newark przez Ateny

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie nowego codziennego połączenia z Dubaju do Newark-Liberty przez Ateny 12 marca tego roku. Nowa trasa będzie stanowić uzupełnienie czterech codziennych lotów realizowanych obecnie z Dubaju do portu lotniczego Nowy Jork-JFK, oferując pasażerom kolejną wygodną opcję podróży do aglomeracji nowojorskiej.

Loty Dubaj-Ateny-Newark zapewnią połączenie między Stanami Zjednoczonymi a Grecją każdego dnia przez cały rok – takiej oferty nie było wśród przewoźników od 2012 roku. Będą one realizowane przez samolot szerokokadłubowy Boeing 777-300ER z silnikiem General Electric GE90, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot zdoła przewieźć w luku bagażowym do 19 ton cargo.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Pewien czas temu przedstawiciele rządu Grecji i władz ateńskiego lotniska zwrócili się do nas w sprawie połączenia na trasie Ateny-Nowy Jork.  Po uważnej analizie stwierdziliśmy, że wydłużenie jednego z naszych lotów Dubaj-Ateny o Newark jest opłacalne i możliwe. Cieszymy się, że możemy pomóc zaspokoić ogromne potrzeby pasażerów przez dłuższy czas zaniedbywane przez innych przewoźników i chcielibyśmy podziękować władzom i naszym partnerom w Stanach Zjednoczonych i Grecji za pomoc w obsłudze nowej trasy – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates. – Wysokiej jakości oferta codziennych, zagranicznych połączeń lotniczych ma podstawowe znaczenie dla rozwoju stosunków handlowych i kulturalnych – dodał.

Wymiana towarów, w szczególności produktów wartościowych i szybko psujących się, stanie się łatwiejsza dzięki pojemności luku bagażowego Boeinga 777 Emirates. Dostępność połączeń przez 365 dni w roku powinna przyczynić się także do znaczącego wzrostu turystyki.

USA i Grecja od wielu lat utrzymują bliskie stosunki gospodarcze. Łączy je także ścisły sojusz obronny. Od dziesięcioleci Stany Zjednoczone działają na rzecz wzrostu gospodarczego i rozwoju amerykańskich inwestycji w Grecji. Ponadto w USA znajduje się największa na świecie grecka diaspora licząca ok. 1,3 mln osób, z czego najwięcej osób o greckich korzeniach mieszka w Nowym Jorku.

Z codziennego połączenia z Newark do Dubaju z jednym międzylądowaniem w Atenach skorzystają nie tylko Amerykanie greckiego pochodzenia mieszkający w metropolii nowojorskiej, ale także pasażerowie podróżujący do Azji Zachodniej, Afryki i na Bliski Wschód.

(Informacja prasowa)