LOT gospodarzem Chief Executive Board Meeting

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LOT Dreamliner Boeing 787Do Warszawy przyjechali już prezesi 27 linii lotniczych największego sojuszu lotniczego na świecie – Star Alliance. Przez dwa dni będą podejmować najważniejsze i strategiczne decyzje dotyczące jego przyszłości. To pierwszy raz w historii, kiedy LOT jest gospodarzem Chief Executive Board Meeting – tak zwanego CEB.

Od dzisiaj przedstawiciele linii lotniczych z całego świata omawiają najważniejsze sprawy i wyzwania, jakie stoją przed Star Alliance. Jest to jedno z dwóch tego typu spotkań w ciągu roku. W tym czasie na Warszawę zwrócone są oczy kilkudziesięciu międzynarodowych mediów, które na bieżąco relacjonują wydarzenia związane ze spotkaniem.

CEB rozpoczęło się dzień po tym, jak LOT w czasie konferencji „#newLOT in New Europe” zaprezentował swoje założenia strategiczne oraz plany rozwoju. Ogłosił też trzy nowe trasy dalekiego zasięgu i kilkanaście połączeń europejskich.

„Cieszymy się, że jesteśmy gospodarzami CEB właśnie w tym historycznym momencie dla LOT-u. W poniedziałek zaprezentowaliśmy nasze plany dynamicznego rozwoju i założenia strategiczne, które doprowadzą nas do pozycji lidera w regionie. Dzisiaj usiądziemy z kolei przy jednym stole z największymi liniami na świecie i będziemy rozmawiać o współpracy w ramach największego sojuszu świata” – mówi Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.„Star Alliance tworzy globalną siatkę połączeń dla milionów pasażerów na całym świecie. Rozwój LOT-u i naszego hubu w Warszawie zapewni im jeszcze więcej jeszcze wygodniejszych połączeń” – dodaje.

Do Warszawy na CEB przyjechało 70-ciu delegatów, którzy podczas dwudniowego spotkania rozmawiają o współpracy w ramach sojuszu oraz ustalają między innymi wspólną strategię oraz politykę rozwoju na kolejne miesiące. CEB odbywa się zwykle dwa razy w ciągu roku, zawsze w innych miejscach na świecie. Jest to prestiżowe wydarzenie, które dla linii – gospodarza, oznacza możliwość promocji swoich usług oraz potencjału gospodarczego swojego kraju.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W skład Star Alliance wchodzi obecnie 27 linii lotniczych z sześciu kontynentów. LOT jest członkiem sojuszu od 2003 roku.

(Informacja prasowa)