LOT stawia na innowacje – za bilet zapłacisz w BitCoinach

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

lot_bitcoinLOT jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie wprowadza płatności Bitcoinami. Przewoźnik odpowiada w ten sposób na potrzeby i oczekiwania stale rosnącej, nowej grupy klientów na co dzień korzystających z internetowej waluty. Bitcoiny są coraz bardziej popularne, a miejsc, w których można dokonywać opłaty przy ich pomocy stale przybywa. Płacić za bilety w ten sposób można na stronie lot.com, także w wersji mobilnej i poprzez aplikację. Transakcje są wygodne i całkowicie bezpieczne.

LOT nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania, dając swoim klientom coraz więcej elastyczności – zarówno w wyborze produktów, jakich potrzebują planując swoją podróż, jak i metod płatności, z jakich chcą korzystać kupując bilet.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Jesteśmy otwarci na każdą potrzebę naszych klientów. Stawiamy na innowacje, które mają sprawić, że ich podróż będzie wygodna i przyjemna nie tylko na pokładzie, ale o wiele wcześniej – już na etapie kupowania biletu. Wielu z nas robi zakupy przez internet, w tym kupuje bilety lotnicze. Jest tylko kwestią czasu, by płatności internetową walutą stały się tak samo popularne jak dziś korzystanie z kart kredytowych. Dostrzegamy ten potencjał i dlatego jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które już dziś dają swoim pasażerom możliwość płacenia Bitcoinami” – mówi Jiri Marek, Dyrektor ds. Sprzedaży i Dystrybucji LOT.

Płatność Bitcoinami jest łatwa w realizacji i równie bezpieczna jak pozostałe metody płatności. Wszystkie transakcje obsługuje PSP – jedna z najbardziej uznanych i najpowszechniejszych platform obsługujących transakcje internetową walutą.

Cena biletu zostanie naliczona w standardowej walucie wybranej przez pasażera. Dopiero na ostatnim etapie procesu rezerwacyjnego, czyli na etapie realizacji płatności, platforma PSP przeliczy cenę zakupu na Bitcoiny. Po akceptacji podanej kwoty – kliknięciu przycisku ‘zakup’, nastąpi przekierowanie do portfela Bitcoin i sfinalizowanie transakcji. Przez cały ten czas klient będzie przebywał na platformie PSP.

LOT nie rozlicza się w Bitcoinach, a w walucie zgodnej z wybranym rynkiem sprzedaży (np. rynek w Polsce – PLN; w Niemczech – EUR; w Stanach Zjednoczonych – USD). PSP odpowiada za przeliczenie i rozliczenie transakcji z LOT.

Nowa metoda płatności adresowana jest do wszystkich, którzy posiadają portfel Bitcoin i aktywnie korzystają z internetowej waluty robiąc zakupy w internecie. Bitcoinami można płacić za dowolne połączenia LOT-u na większości rynków, na których LOT prowadzi sprzedaż biletów.

LOT wprowadza nowe metody płatności by jeszcze bardziej rozwinąć własne kanały sprzedaży. Już dziś przewoźnik co trzeci bilet sprzedaje za pośrednictwem strony internetowej, także w wersji mobilnej i poprzez aplikację. Oprócz Bitcoinów na lot.com można dokonać płatności kartą kredytową, debetową czy płacić przelewem bezpośrednio z konta bankowego.

Szczegółowe informacje na temat zasad płatności, w tym metodą Bitcoin, można znaleźć na stronie lot.com.