Lufthansa wzmacnia swoją obecność w Lublinie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
ERJ-190-100LR_190LR,_Lufthansa_Regional_(Lufthansa_CityLine)_AN1797355

Foto: Konstantin von Wedelstaedt / Wikipedia

Zaledwie sześć miesięcy po uruchomieniu pierwszych połączeń, Lufthansa ogłasza dodatkowy rejs z Frankfurtu do Lublina, zwiększając ich liczbę na tej trasie do trzech tygodniowo. Dodatkowe połączenie we wtorki zacznie obowiązywać 31 marca 2015 roku. Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem oferującym pasażerom z Lublina dostęp do globalnej siatki połączeń poprzez port przesiadkowy we Frankfurcie.

Od 31 marca przyszłego roku, Lufthansa zwiększy liczbę połączeń ze swojego głównego portu przesiadkowego we Frankfurcie do Lublina. We wtorki maszyna odleci z Frankfurtu o godzinie 10.10 rano i opuści Lublin o 12.55. Wzrost liczby oferowanych miejsc jest odpowiedzią Lufthansy na rosnące potrzeby pasażerów w regionie. Połączenia z i do Lublina są wykonywane przez nowoczesne i efektywne maszyny w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego rozwoju w Lublinie, będącego wynikiem dobrego odbioru naszej oferty przez pasażerów, co potwierdza, że uruchomienie połączeń w lipcu było słuszną decyzją.” – powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. „Dotychczas lataliśmy z Lublina dwa razy w tygodniu, teraz wprowadzamy trzecie połączenie, we wtorki. Dla pasażerów z Lubelszczyzny to świetna szansa na skorzystanie z naszej globalnej siatki połączeń, a dla klientów z całego świata – zarówno biznesowych, jak i turystów – możliwość łatwego dotarcia na wschód Polski. Lufthansa to jedyny międzynarodowy przewoźnik nieustannie inwestujący w polskie regiony – obecny w 9 portach lotniczych – zapewniając polskim pasażerom wyjątkową elastyczność i dogodność połączeń. „Jak pokazują dane, najwięcej pasażerów z Lublina traktuje Frankfurt jako lotnisko przesiadkowe, podróżując głównie do europejskich miast, USA i Kanady. Oferta Lufthansy jest skierowana również do pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta.” – dodaje Buyse.

Siatka połączeń Lufthansy umożliwia pasażerom podróżującym przez Frankfurt dotarcie niemal do każdego kraju na świecie. Lotnisko jest położone w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitarnym w Niemczech i jednym z największych regionów gospodarczych w Europie. Na terenie portu klienci mogą skorzystaćz 15 saloników biznesowych, zapewniających komfortowe miejsce wypoczynku, biura, cichą przestrzeń do pracy i wypoczynku oraz bogate menu.

Lufthansa wierzy w biznesowy potencjał Lubelszczyzny. Przewoźnik współpracuje z ponad 6000 przedsiębiorstw z całego kraju w ramach programu Partner Plus Benefit, dzięki któremu Lufthansa jest linią pierwszego wyboru dla klientów biznesowych w Polsce.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Tej zimy przewoźnicy Lufthansa Group połączą 260 miast w 100 krajach na 4 kontynentach poprzez swoje porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli. Lufthansa konkuruje z sukcesem i nadal wzmacnia swoją pozycję wiodącego tradycyjnego przewoźnika, dzięki stałym inwestycjom w nowe technologie, wzrost wydajności, komfort pasażerów oraz modernizację floty, która trwa aktualnie wśród wszystkich przewoźników Grupie Lufthansy.

(Informacja prasowa)