Lufthansa zacznie latać z Bydgoszczy do Frankfurtu nad Menem!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
ERJ-190-100LR_190LR,_Lufthansa_Regional_(Lufthansa_CityLine)_AN1797355

Foto: Konstantin von Wedelstaedt / Wikipedia

Prawie 160 miast na świecie dostępnych dzięki wygodnemu połączeniu z jedną przesiadką. Lufthansa nadal umacnia swoją pozycję na rynku ogłaszając dziewiątą trasę z Polski: Bydgoszcz-Frankfurt. Pierwszy rejs odbędzie się 29 marca 2015 roku. Nowoczesny i wydajny Embraer 190 ze 100 miejscami na pokładzie w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej wystartuje z Bydgoszczy 4 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Rejs o numerze LH1382 opuści hub Lufthansy o 10:55, a po półtorej godziny dotrze do Bydgoszczy o 12:25. Rejsem powrotnym, LH1383, pasażerowie wylecą z Bydgoszczy o 13:15, a wylądują we Frankfurcie o 14:45.


Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić dziewiątą trasę z Polski, szczególnie dlatego, że Lufthansa jest pierwszym międzynarodowym przewoźnikiem operującym z Bydgoszczy. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Lufthansa bardzo wierzy w biznesowy potencjał polskich regionów i inwestuje w nie od wielu lat. Teraz korzystanie z doskonale skomunikowanej globalnej siatki połączeń Lufthansy jest możliwe niemal z całego kraju.” – powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. „Dzięki dogodnemu rozkładowi połączeń pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem, Lufthansa jest świetnym wyborem dla regionalnych biznesmenów i turystów, obcokrajowców odwiedzających piękny region kujawsko-pomorski oraz jego mieszkańców, którzy chcą skorzystać z połączeń Lufthansy na całym świecie. Jestem pewny, że pasażerowie docenią możliwość szybkiej i komfortowej podróży z nami” – dodaje Buyse.

„Port Lotniczy w Bydgoszczy od wielu lat prowadzi intensywne działania inwestycyjne i handlowe. Naszym celem jest rozwój lotniska m.in. poprzez nowe inwestycje infrastrukturalne czy wdrażanie rozwiązań korzystnych dla pasażerów. Uruchomienie przez Lufthansę lotów do Frankfurtu, jednego z największych hubów przesiadkowych w Europie, potwierdza słuszność naszej strategii. Nowe połączenie zapewni mieszkańcom naszego regionu możliwość komfortowego podróżowania do ponad 160 portów lotniczych na całym świecie. Jest to bardzo ważna zmiana dla przedsiębiorców, którzy zyskują wygodne połączenie biznesowe” – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest położone w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech i jednym z największych regionów ekonomicznych w Europie. Pośród wielu udogodnień, na terenie portu pasażerowie mogą skorzystać z 15 saloników biznesowych. Goście mogą pracować w ciszy w osobnych biurach, na terenie saloniku dostępne jest także bezpłatne Wi-Fi. Lufthansa zapewnia również szeroki wybór napojów i posiłków – menu każdego tygodnia jest inne i zmienia się także zależnie od pory dnia.

Lufthansa bardzo mocno koncentruje się na potencjale biznesowym, jaki oferuje region kujawsko-pomorski. Dzięki programowi Partner Plus Benefit Lufthansa ma doskonały system lojalnościowy dla wszystkich firm w regionie. Na terenie województwa znajduje się ponad 550 zagranicznych firm, także światowe marki i firmy z listy Top 500 Polityki. Toruń, położony 30 minut jazdy od Bydgoszczy, jest ważnym kulturalnie, naukowo, gospodarczo i turystycznie miastem Polski – każdego roku odwiedza go 1 700 000 turystów, z których ponad 40% stanowią Niemcy.

W miesiącach letnich bieżącego roku (od kwietnia do października), Lufthansa odnotowała wzrost oferowanej liczby miejsc o +32.8%, natomiast liczba pasażerów wzrosła o +40.5%. W regionach Polski liczba pasażerów wzrosła o +54.1% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Największe wzrosty miały miejsce we Wrocławiu (ponad 100%),  Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie – wszędzie pomiędzy 60% a +90%. W Gdańsku liczba pasażerów wzrosła o 43.7%.

Bilety można rezerwować na stronie Lufthansa.com.

(Informacja prasowa)