Lufthansa ze znacznie lepszymi wynikami w pierwszej połowie roku

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Lufthansa GroupLufthansa Group w pierwszej połowie 2015 roku znacznie poprawia wyniki finansowe w każdym z segmentów operacyjnych. Skorygowany zysk operacyjny wzrósł o 290 mln euro z roku na rok do 468 mln euro. W pierwszych sześciu miesiącach roku sprzedaż zwiększyła się o 8,5 % do 15,4 miliarda euro, z czego przychód z ruchu lotniczego wyniósł 12,1 miliarda euro. Rentowność pasażerskich linii lotniczych Lufthansa Group w pierwszym półroczu 2015 roku wzrosła o 2,4 %, co było związane głównie ze zmianą kursu.

Gdyby nie spadek euro, zgodnie z oczekiwaniami rentowność mogłaby być znacznie niższa. W samym drugim kwartale, po uwzględnieniu różnic kursowych rentowność spadła o 5,7 %. Chociaż koszty jednostkowe jako całość również wzrosły głównie w wyniku wahań kursów walut, zmniejszenie kosztów paliwa o 309 mln euro w połączeniu z poprawą sprzedaży i wykorzystania zdolności produkcyjnych ponad miarę zrekompensowały obniżenie cen. Wszystkie różnice kursowe w ciągu pierwszych sześciu miesięcy przyniosły stratę 158 mln euro netto. Wynik netto jest ujemny, ponieważ Lufthansa Group ma wyższe koszty w obcych walutach, między innymi koszty paliwa w dolarach, w porównaniu do przychodów w obcych walutach.

„Nasze wyniki z pierwszego półrocza są dobre. Oprócz pozytywnego rozwoju naszych biznesowych obszarów, w szczególności linii pasażerskich, które zyskały szczególnie w drugim kwartale, za poprawą naszych wyników stoi m.in. spadek cen paliw. Nie zmieni to jednak naszego postrzegania sytuacji, gdyż zakładamy, że ceny biletów lotniczych nie wrócą już do dawnego poziomu. Dlatego będziemy nadal konsekwentnie pracować nad konkurencyjnością Lufthansa Group.” – powiedziała Simone Menne, Prezes ds. Finansów w Deutsche Lufthansa AG.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl


(Informacja prasowa)