Najlepszy listopad w historii Katowice Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice_AirportListopad 2016 roku był najlepszym jedenastym miesiącem roku w historii Katowice Airport. Rekordowe wyniki zostały osiągnięte we wszystkich segmentach ruchu tj. całkowitym, regularnym i czarterowy. W ruchu całkowitym obsłużonych zostało 188 246 pasażerów, o 17 587 (+10,3%) więcej niż w listopadzie 2015 r. Z siatki połączeń regularnych skorzystało 157 907 osób, o 17 190 (+12,2%) więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Listopad był także rekordowy w segmencie ruchu czarterowego w ramach którego obsłużonych zostało 29 634, o 4 361 (+17,3%) więcej niż w jedenastym miesiącu minionego roku.

Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem, komentując listopadowe wyniki ruchu pasażerskiego powiedział – Spodziewaliśmy się bardzo dobrej końcówki rekordowego roku w Katowice Airport. Dzięki naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami w zimowej siatce połączeń, która weszła w życie wraz z końcem października, pojawiły się nowe trasy regularne i czarterowe. Wizz Air uruchomił połączenie do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote, a biuro podróży Itaka rozpoczęło rejsy do Omanu, a w grudniu rozpocznie loty na Zanzibar. Trasy te są znakomitym uzupełnieniem naszej bogatej zimowej siatki połączeń, a ich uruchomienie miało spory wpływ na listopadowy wzrost ruchu.

Od początku roku w Katowice Airport w ruchu całkowitym obsłużono 3 034 490 pasażerów o 140 924 więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego. W tym roku trzymilionowy pasażer został obsłużony 25 listopada, w zeszłym roku 21 grudnia.

Katowice Airport jest największym, regionalnym polskim portem lotniczym w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Aktualnie w sprzedaży z Pyrzowic jest ponad 100 tras regularnych i czarterowych.

(Informacja prasowa)