Nowa baza operacyjna Wizz Air w Mołdawii

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wizz-air-airbus-a321ceo-04Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła wczoraj rozpoczęcie swojej działalności w bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kiszyniowie umieszczając nowy samolot A320 i otwierając dwie nowe trasy od marca 2017 roku. Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Kiszyniowa do Berlina Schönefeld i Barcelony, które odbywać się będą po dwa razy w tygodniu. Z nowymi kierunkami, siatka połączeń Wizz Air z Mołdawii składa się z siedmiu tras do czterech krajów. Ceny rozpoczynają się od 29,99 euro*.”

WIZZ rozpoczął działalność w Kiszyniowie we wrześniu 2013 roku stopniowo rozwijając siatkę niskokosztowych połączeń z Mołdawii. Liczba 350 000 miejsc w sprzedaży na rok 2017, stanowi 41% wzrost w porównaniu do mijającego roku. Kiszyniów to 26. baza Wizz Air, a Mołdawia jest 14. krajem, w którym linia ma swoją bazę.

Nowa baza w Kiszyniowie to inwestycja Wizz Air warta 98 mln $, która utworzenie 36 miejsc pracy dla załogi nowego samolotu. Rekrutacja na członków lokalnej załogi już się rozpoczęła. Dni otwarte dla osób zainteresowanych w zespole załogi pokładowej WIZZ odbędą się 25 i 26 października 2016 roku od godziny 9:00 w hotelu Jumbo (Bulevardul Decebal 23/3, Kiszyniów 2002, Mołdawia), natomiast dzień otwarty dla pilotów rozpocznie się o godzinie 9:00, 29 października w tej samej lokalizacji. Kandydaci proszeni są o punktualne przybycie wraz z aktualnym CV w języku angielskim, 2 zdjęciami (portretowe i całej sylwetki) oraz wszelkimi posiadanymi referencjami. Więcej informacji o specyfice pracy na stanowisku członka załogi: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/career/cabin-crew-flight-attendant#/

Nowa baza korzystnie wpłynie na lokalną gospodarkę umożliwiając rozwój zatrudnienia w sektorze turystycznym i lotnictwie. W Mołdawii działalność Wizz Air w tym roku wsparła ponad 100** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z lotnictwem.

Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny zaczynają się od 29,99 euro*.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z KISZYNIOWA

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Berlin Schönefeld

czwartek, niedziela

26 marca

29,99 euro

Barcelona

wtorek, sobota

28 marca

29,99 euro

 

WZROST CZĘSTOTLIWOŚCI LOTÓW NA ISTNIEJĄCYCH TRASACH

 

Kierunek

Tygodniowa ilość lotów

Bolonia

z 2 do 3

Wenecja Treviso

z 3 do 4

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kiszyniowie George Michalopoulos, Dyrektor Handlowy w Wizz Air powiedział: “Wizz Air jest obecny w Mołdawii od trzech lat. Dzisiaj z wielką radością ogłaszam umieszczenie naszego pierwszego samolotu w Kiszyniowie od marca 2017 roku. Ta inwestycja przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i stworzenia nowych miejsc pracy zarówno w Wizz Air jak również u naszych lokalnych partnerów biznesowych. Czekamy na pasażerów w Kiszyniowie oraz wszystkich odwiedzających Mołdawię. W naszej ofercie znajdą Państwo niskokosztowe połączenia na siedmiu trasach do czterech krajów.”

(Informacja prasowa)