Nowe kierunki w letnim rozkładzie połączeń linii lotniczych z Lufthansa Group

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Lufthansa GroupLinie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa oraz Swiss – staną się tego lata jeszcze bardziej atrakcyjne dla osób podróżujących w celach rekreacyjnych, dzięki wzbogaceniu oferty o nowe kierunki wakacyjne. Pasażerowie mogą liczyć na wysokiej jakości serwis i niezawodność zaplanowanych rejsów. Podczas tegorocznych wakacji, wiele turystycznych kierunków zostanie wzbogaconych o połączenia sezonowe. Z myślą o pasażerach korporacyjnych wzrośnie liczba połączeń już istniejących, co zapewni większą elastyczność w planowaniu spotkań biznesowych.

Nadchodzący letni rozkład połączeń 2015 przewoźników Lufthansa Group zapewni klientom dostęp do globalnej siatki ponad 22 500 połączeń tygodniowo. Łącznie z trasami, które pojawią się w letnim rozkładzie, linie Lufthansa Group zaoferują 321 destynacji w 103 krajach na 4 kontynentach poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również połączenia bezpośrednie (ubiegłego lata były to 294 destynacje w 101 krajach). Ponad 18 100 połączeń code-share realizowanych z 32 partnerskimi liniami pozwalają na rozszerzenie globalnej siatki połączeń wszystkich przewoźników Lufthansa Group. Nowy rozkład będzie obowiązywać od soboty 29 marca do 25 października 2015 roku.

Kluczowe informacje dotyczące pięciu przewoźników Lufthansa Group.

Lufthansa

W letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zaoferuje połączenia do 215 kierunków i wciąż będzie rozszerza swoją bogatą ofertę. W Europie Lufthansa zacznie operować z dziewiątego miasta w Polsce – Bydgoszczy – do Frankfurtu. W przyszłości Lufthansa będzie wykonywać około 240 rejsów tygodniowo do 9 polskich lotnisk. Trasy do sąsiadującej z Niemcami Danii również zyskają dodatkowe, codziennie połączenie z Frankfurtu do Aalborga. W nowym rozkładzie Lufthansy pojawią się także słoneczne kierunki takie jak Heraklion (Kreta) i Sewilla (Hiszpania). Rejsy do Heraklionu wystartują z Monachium, a do stolicy Andaluzji z obu portów przesiadkowych Lufthansy. Z tych lotnisk pasażerowie będą mieć także możliwość skorzystania także z codziennych rejsów do Reykjavíku (Islandia). Bodrum (nad Morzem Egejskim w Turcji) oraz Cagliari (na włoskiej Sardynii) to dwa kierunki sezonowe dostępne teraz z Frankfurtu. Z Monachium po raz pierwszy tego lata Lufthansa poleci do Glasgow (Szkocja) i Perugii (Umbria, Włochy). Pojawią się również dodatkowe rejsy na obecnych trasach z Frankfurtu do Malagi, Palma de Mallorca i Walencji oraz z Monachium do Bodrum. Klienci ponownie będą mogli polecieć do egipskiej stolicy, Kairu, z Monachium, oprócz obecnego rejsu z Frankfurtu. Airbus A380, cieszący się dużą popularnością wśród pasażerów, będzie tego lata ponownie wykorzystywany na trasach z Frankfurtu do Los Angeles i Seulu. Dzięki temu liczba tras Lufthansy obsługiwanych przez największy samolot pasażerski na świecie wzrośnie do jedenastu. 25 listopada 2015 roku Lufthansa rozpocznie swój nowy program rejsów międzykontynentalnych skierowanych w szczególności do turystów. Pierwszym kierunkiem będzie Tampa na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Nową całoroczną trasę, pięć razy w tygodniu będzie na początku obsługiwać Airbus A340-300. Pozostałe trasy planowane na zimę z Frankfurtu to Panama, Cancún, Male i Mauritius.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Germanwings

W swoim letnim rozkładzie połączeń Germanwings oferuje łącznie 132 połączenia do 31 krajów z lotniska Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu. Pojawią się zupełnie nowe połączenia z Düsseldorfu do Aten (Grecja), Jerez de la Frontera (Hiszpania), Jersey i Reykjavíku (Islandia). W kwietniu linia doda również dwie trasy z Düsseldorfu do portugalskich miast Porto i Faro. Siatka połączeń do Francji również zostanie rozszerzona o połączenie z Marsylią. W przyszłości przewoźnik będzie latać także codziennie z Berlina do Palermo na Sycylii. Latem z Berlina będzie można również dostać się do Hamburga i miasta Izmir (Turcja). Hamburg będzie mieć również bezpośrednie połączenie z Bari, stolicą Apulii (Włochy). Letni rozkład połączeń ze Stuttgartu wzbogaci się o nowe trasy do Nicei, Amsterdamu i Walencji. W okresie wakacyjnym z Kolonii/Bonn polecimy do Prisztiny, stolicy Kosowa, a ze Stuttgartu do tunezyjskiego Tunisu i albańskiej Tirany.

Swiss

Do letniego rozkładu połączeń w 2015 roku Swiss dodaje 34 nowe kierunki. 22 z nich będą obsługiwane z Zurychu, np. Lipsk, Bilbao (Hiszpania) i Göteborg (Szwecja). Z Genewy pasażerowie polecą do 12 nowych miast, między innymi do Walencji i Dublina. Częstotliwość połączeń do różnych europejskich miast oraz do San Francisco również zostanie zwiększona. Tym samym Swiss tego lata zaoferuje swoim gościom 106 kierunków (80 europejskich oraz 26 interkontynentalnych) w 49 krajach.

Austrian Airlines

Latem 2015 roku Austrian Airlines będzie oferować swoim pasażerom szeroki wachlarz 130 kierunków w 59 krajach. W 2015 roku austriacki narodowy przewoźnik skoncentruje się na kierunkach wakacyjnych. Przykładowo, w czerwcu do letniego rozkładu połączeń zostanie dodana hiszpańska Minorka, a w październiku Miami. Od lata wszystkie połączenia Austrian Airlines do Ameryki Północnej będą obsługiwane z Wiednia maksymalnie raz dziennie. Od marca Odessa (Ukraina) ponownie zostanie włączona do destynacji Austriana w Europie Wschodniej.

Brussels Airlines

Tego lata belgijski wiodący przewoźnik Brussels Airlines dodaje 10 nowych europejskich tras do swojego rozkładu z Brukseli. Pojawią się między innymi miejscowości popularne wśród turystów, takich jak Bordeaux, Lourdes-Pyrénées i Calvi (Korsyka). Siatkę połączeń Brussels Airlines wzbogacą również połączenia wakacyjne  z Dubrownikiem i Zagrzebiem (Chorwacja), Petersburgiem (Rosja), Olbią (Sardynia/Włochy) oraz Ibizą (Baleary/Hiszpania). Ryga (Łotwa) oraz Billund (Dania) zyskają codziennie połączenia z Brukselą. Przewoźnik wznowi również latem połączenia międzykontynentalne z Waszyngtonem, a rejsy do Jaunde (Kamerun) będę wykonywane codziennie.

(Informacja prasowa)