Nowe połączenie Singapur-Moskwa-Sztokholm obsługiwane przez Singapore Airlines

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Sztokholm stanie się od maja drugim kierunkiem w Skandynawii w siatce połączeń Singapore Airlines (SIA), linia rozpocznie operacje do stolicy Szwecji przez Moskwę.

Po uzyskaniu zgody organów regulujących, rejsy do Sztokholmu wystartują 30 maja 2017 roku i będa operowane samolotem Airbus A350-900 – najnowszym nabytkiem we flocie SIA. Nowe połączenie będzię dopełnieniem istniejącego połączenia SIA do Kopenhagii, zwiększając w ten sposób ofertę połączeń pomiędzy Azją Południową i Europą Północną.

SIA lata obecnie cztery razy w tygodniu z Singapuru do stolicy Rosji, Moskwy. Od 30 maja ilość lotów wzrośnie do pięciu tygodniowo a połączenie zostanie przedłużone do lotniska Arlanda w Sztokholmie.

Scandinavian Airlines, partner z sojuszu Star Alliance, będą oferowały to połączenie w ramach umowy codeshare. Po uzyskaniu odpowiednich zgód od organów ochrony konkurencji, nowe połączenie zostanie również włączone do umowy joint venture pomiędzy oboma liniami, które weszło w życie w 2013 roku i obejmuje loty pomiędzy Skandynawią a Singapurem.

Przyglądaliśmy się potencjałowi połączeń do Sztokholmu od kilku lat i jesteśmy zadowoleni, że możemy w tej chwili wprowadzić połączenie do stolicy Szwecji przy użyciu najnowszego samolotu w naszej flocie Airbus A350-900. Zachęcające jest również to, że nasza współpraca ze Scandinavian Airlines jest coraz silniejsza” powiedział prezes SIA Goh Choon Phong.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Jest to kolejny przykład na to, jak razem z partnerami możemy wspólnie zaoferować więcej możliwości podróży naszym klientom, wobec rosnącego zapotrzebowania na podróże pomiędzy Południowo-Zachodnim Pacyfikiem a Europą Północną. Dzięki nowemu połączeniu do Sztokholmu, które uzupełni istniejące połączenie do Kopenhagii, klienci będą wkrótce mieli wybór pomiędzy dwoma wygodnymi wrotami do odkrywania coraz popularniejszych krajów skandynawskich”.

Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z Singapore Airlines i z możliwości zaoferowania naszym klientom nowej trasy ze Sztokholmu do Singapuru oraz dalej do Azji, Australii i Nowej Zelnandii” powiedział prezes Scandinavian Airlines Rickard Gustafson.

Sztokholm, najludniejsze miasto Skandynawii, to tętniąca życiem stolica która ma dużo do zaoferowania zarówno biznesmenom jak i turystom w każdym wieku. Od zanurzenia się w kulturze Gamla Stan, porzez Stare Miasto i muzea oraz atmosferę miasta, zwiedzający będą mieli możliwość zaspokojenia swoich potrzeb zarówno podczas podróży służbowych jak i turystycznych.

Pasażerowie będą korzystać z produktu najnowszej generacji SIA, kabiny samolotu A350-900. Obejmuje ona miejsca w nowych klasach Business, Premium Economy oraz Economy, jak również wielokrotnie nagradzany KrisWorld – system rozrywki podczas lotu. Samolot będzie wyposażony w 253 miejsca, 42 w klasie Business, 24 w Premium Economy oraz 187 w klasie Economy.

Bilety na nowe loty do Sztokholmu będą stopniowo udostępniane do sprzedaży, za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji.

Rozkład lotów

Nr rejsu

Dni operacji

Godzina startu

Godzina lądowania

SQ362

Singapur-Moskwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota

0020

0600

SQ362

Moskwa-Sztokholm

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota

0715

0825

SQ361

Sztokholm-Moskwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota

1025

1330

SQ361

Moskwa-Singapur

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota

1500

0615 (+1)

*Czasy lokalne. Rozkład lotów na sezon letni i pod warunkiem uzyskania odpowiednich slotów i pozwoleń.

(Informacja prasowa)