Pierwszy Airbus A350-900 Lufthansy wylądował w Monachium

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w Lufthansa Group: pierwsza maszyna Lufthansy Airbus A350-900 wczoraj po raz pierwszy wylądowała w swojej docelowej bazie w Monachium. W najnowocześniejszym porcie przesiadkowym w stolicy Bawarii będzie stacjonować łącznie dziesięć maszyn długodystansowych.

Kapitan Martin Hoell, który sprowadził maszynę „do domu” powiedział: „A350-900 jest najnowocześniejszą maszyną z najbardziej zaawansowanymi funkcjami technicznymi, na jakiej może obecnie latać zawodowy pilot”. Jak powiedziała stewardessa Annika Wittmann, rejs A350-900 do Monachium był powodem do dumy i kamieniem milowym także dla załogi pokładowej.

Rejs LH 9921 z Tuluzy wylądował wczoraj na południowym pasie startowym i został przywitany salwą wodną. Na pokładzie można było również spotkać Bożonarodzeniowego aniołka Lufthansy, pracownicę Anję Oskoui, ze specjalnym upominkiem w walizce od Help Alliance, dobroczynnej organizacji pracowniczej Lufthansy. Oskoui wręczyła czek o wartości 10 tys. euro dla domu dziecka w Monachium.

(Informacja prasowa)