Płocki Piknik Lotniczy 2015 definitywnie odwołany

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Płocki Piknik lotniczy 2013Oferta, jaka wpłynęła od prywatnej firmy na organizację VII Pikniku Lotniczego okazała się za droga o blisko 300 tys. zł, w związku z tym impreza w tym roku nie odbędzie się. Zbyt wiele musielibyśmy dopłacić.

Dotychczasowe Pikniki Lotnicze w Płocku organizowane były przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Urząd Miasta Płocka był ich głównym sponsorem.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

VII Piknik Lotniczy jest pierwszym, którego organizacji podjął się samorząd płocki, przy współpracy ze strony dotychczasowego organizatora – AZM.

Na tel cel, w budżecie Płocka, zostało zarezerwowane – wzorem ubiegłych lat – pół miliona złotych.

W odpowiedzi na ogłoszenie o przetargu na organizację VII Pikniku Lotniczego w Płocku w dniach 29-30 sierpnia wpłynęła tylko jedna oferta od Studio Media Film Robert Krysiak z propozycją organizacji tej plenerowej imprezy. Kwota, jaką zaoferowała ta firma to 775 tys. zł, czyli o 275 tys. zł więcej niż znajduje się na ten cel w budżecie miasta.

Istnieje możliwość przeznaczenia przez zamawiającego większej kwoty niż pierwotnie szacowano, ale w tym przypadku byłoby to zwiększenie planu finansowego o ponad 50 procent. Dotychczasowe Pikniki Lotnicze kosztowały od 550 do 580 tys. zł, dużo mniej niż proponowane blisko 800 tys. zł.

>>> Galeria zdjęć: Płocki Piknik Lotniczy 2013

Urząd Miasta nie zdecydował się w tej sytuacji na dopłacenie do imprezy do kwoty proponowanej przez Studio Media Film.

W tej sytuacji postępowanie zostało unieważnione.

Zarezerwowane w budżecie Płocka pół miliona zł przeznaczone zostanie na dofinansowanie innych przedsięwzięć, których w kalendarzu tegorocznych imprez nie brakuje.

(Informacja prasowa)