Ponad 1,2 mln pasażerów w sierpniu na Lotnisku Chopina w Warszawie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LOT_Lotnisko_Chopina_900px_skyPonad 1,2 mln osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina w sierpniu 2015 r. Był to już kolejny rekordowy miesiąc w historii warszawskiego portu. Liczba odprawionych pasażerów wzrosła w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku o 5,5 proc.

W lipcu i sierpniu na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 2,4 mln pasażerów co oznacza, że były to rekordowe wakacje w historii warszawskiego portu. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba pasażerów wzrosła o 5,6 proc.

– Szczyt sezonu letniego na Lotnisku Chopina kończymy kolejnym rekordowym wynikiem. W tym roku zakładamy przekroczenie przełomowej granicy 11 mln pasażerów odprawionych do końca grudnia. Dotychczasowy wynik nastraja optymistycznie – zapewnia Dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk.

lotnisko_chopina_wykresOd początku 2015 roku z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 7,5 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 6,8 mln osób (+8,1 proc. r/r), a w ruchu krajowym 780,8 tys. (-3,3 proc. r/r). W ciągu ośmiu miesięcy 2015 roku liczba pasażerskich operacji lotniczych w ruchu lotniczym była na poziomie 84,5 tys. i wzrosła o 4,5 proc.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)