Ponad dwa miliony pasażerów w lipcu w Kraków Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Kraków Airport LogoOd początku roku w Kraków Airport obsłużono 2 180 590 pasażerów , o 7% więcej iż w 2013 roku. W lipcu na krakowskim lotnisku padły kolejne rekordy – miesięczny i dobowy. W ub. miesiącu obsłużono  394 947 pasażerów, o 3% więcej niż rok temu. Jest to najlepszy lipiecw historii lotniska.  Nowy rekord dobowy to 14 651osób obsłużonych jednego dnia.  

W lipcu znaczny wzrost (16%) odnotowano w czarterach.  W tym segmencie największą popularnością cieszyły się połączenia do Turcji. Na kolejnych miejscach były: Grecja, Egipt, Bułgaria i Tunezja.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl.

W lipcu nowym połączeniem w ruchu regularnym był Gdańsk, oferowany przez Ryanaira. – Dzięki dodatkowej ofercie rejsów pomiędzy Krakowem a Gdańskiem łączna liczba pasażerów korzystających z tego połączenia wzrosła o 75% – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Oferta Ryanaira jest świetnym uzupełnieniem propozycji Eurolotu, który lata na tej trasie od trzech lat. Obydwaj przewoźnicy mieli zbliżoną liczbę pasażerów. W sumie w lipcu z lotów do/z Gdańska skorzystało9,5 tys. osób.

110913 eurolot_warszawa_heringsdorf_468x60px Image Banner 468 x 60

Wśród przewoźników rozkładowych największą dynamikę wzrostów odnotowała linia Austrian Airlines (+99%). Największą liczbę dodatkowych pasażerów zanotowała natomiast Lufthansa.

(Informacja prasowa)