Potrójne otwarcie Emirates z A380 w roli głównej

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_a380_3_3_a380s_v2Emirates, linie lotnicze łączące miasta, ludzi i ich zamiłowania, uruchomią trzy nowe połączenia A380 w ciągu trzech dni. 1 grudnia A380 wyląduje w San Francisco, które dołączyło do siatki połączeń Emirates w 2008 r. Miasto szczyci się między innymi znakomitą orkiestrą symfoniczną, którą Emirates zaczęły sponsorować w 2011 r.  

Mediolan to kolejne miasto, które wita A380. Miasto słynie z drużyny piłkarskiej AC Milan, której sponsorem od 2007 r. są właśnie linie lotnicze Emirates. Od 2000 r., kiedy odbył się pierwszy lot samolotu Emirates do tego miasta, przewoźnik obsłużył na tej trasie 3,1 mln pasażerów – 38 razy więcej, niż zdoła pomieścić stadion San Siro.

Emirates otworzyły codzienne połączenie do Houston w stanie Teksas w 2007 r. i od tamtej pory przewiozły na tej trasie ponad 1,2 mln osób. Nazywane światową stolicą przemysłu energetycznego miasto wieńczy listę nowych połączeń – pierwszy lot zaplanowano na 3 grudnia. Łączny dystans pomiędzy Dubajem a trzema ww. miastami i z powrotem wynosi 61 784 km.

Uwzględniając powyższe otwarcia, Airbus A380 będzie obsługiwać w sumie 33 miasta w siatce połączeń linii Emirates, od Auckland na wschodzie po Los Angeles na zachodzie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

– Flota A380 linii Emirates liczy obecnie 55 maszyn, co stanowi jedną trzecią wszystkich A380 operujących na całym świecie. Uruchomienie trzech nowych połączeń obsługiwanych przez A380 w ciągu trzech dni to duże wyzwanie. Wymagało to od nas dokładnych planów, koordynacji między poszczególnymi oddziałami firmy, przygotowania lotnisk, a przede wszystkim odwagi – powiedział Hubert Frach, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations West. – Niewielu byłoby w stanie uruchomić trzy nowe połączenia jednocześnie – ale właśnie takie wyzwania zespół Emirates lubi najbardziej. Chodzi w końcu o zadowolenie naszych pasażerów, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie nowych połączeń A380, co możemy stwierdzić na podstawie dotychczasowego zainteresowania lotami tych samolotów na wszystkich naszych trasach. 

Ten rok był niezwykle pracowity dla Emirates, które powiększyły swoją flotę dwupokładowych A380 o 11 nowych maszyn. Ponadto przewoźnik uruchomił dziewięć nowych połączeń obsługiwanych przez A380 na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, między innymi do Mumbaju, Frankfurtu, Dallas i Kuwejtu.  W tym roku samoloty A380 w barwach linii Emirates lądowały także w Glasgow, Manili, Teheranie i Wiedniu w ramach jednorazowych pokazów.

Z usług A380 linii Emirates skorzystało już ponad 32 miliony pasażerów, którzy dzięki wyjątkowej obsłudze podczas lotu stają się często stałymi klientami. W pierwszej klasie A380 Emirates znajduje się 14 luksusowych kabin prywatnych, które zapewniają pasażerom wyjątkowe wrażenia podczas lotu, w tym możliwość skorzystania z jedynego na świecie pokładowego prysznica Shower Spa. Kolejnym ewenementem w skali światowej jest pokładowy salon, w którym pasażerowie podróżujący pierwszą klasą oraz klasą biznes mają okazję do spotkań towarzyskich. Ponadto wszystkie samoloty A380 linii Emirates zapewniają dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz największej kolekcji filmowej w ramach systemu rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, który oferuje w sumie 500 filmów – niemal po jednym na każdego pasażera.

Rozkłady powyższych połączeń dostępne są już na stronie www.emirates.com/pl.

Aby lepiej zapoznać się z usługą A380 linii Emirates, kliknij Google Street View tutaj.

(Informacja prasowa)